“Savaşan Mehmetçik’in yanındayız”

Vatan Partisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili olarak gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.
Bu haber 98 kere okunmuş.29 Ekim 2019, Salı - 13:24

Vatan Partisi Alanya İlçe binasında gerçekleştirilen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu şunları söyledi;
 
“29 Ekim günü meydanlardayız. Vatan Savaşı’ndan Milli Hükümete yürüyoruz. Bu anlayışla 29 Ekim’de Cumhuriyet Bayramı’mızı Alanya'mıza yakışır şekilde kutlayacağız. Alanya meydanlarında olacağız. Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun”
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının önemine de değinen Kurtoğlu, şunları söyledi: “Ülkemizde ABD ve AB emperyalistlerinin kuklası bölücü terör örgütü ve onun işbirlikçilerinin yoğunlaştırdığı saldırılar artmakta. Komşumuz Suriye’yi, Irak'ı bölme ve parçalama eylemlerinin yarattığı savaş ortamı giderek genişlemektedir. Bölgemize etnik ve dinsel ayrılıkların kışkırtıldığı, bunun sonucu insanların birbirini boğazladığı bir süreç zorla dayatılmaktadır. Her gün bu yolda yapılan kışkırtıcı kanlı eylemler yaşamaktayız. Türk milleti daha önce de denenen bu türlü oyunları bozacak güç ve tecrübeye sahiptir. Oyun kurucular ve işbirlikçileri, kurdukları düzenlerin altında kalıp yok olup gitmektedirler.
 
Milletimizin varlık nedeni olan kuruluş ve kurtuluşumuzun önemli dönüm noktaları milli günlerimizin anılması yaşatılmasına karşı sinsi bir şekilde unutturma, önemsizleştirme, hafızalardan silme yönünde düşmanca psikolojik faaliyetlerde zaman zaman sürdürülmektedir.
 
Türk milleti şunu gayet iyi bilmektedir komşularımız bölünürse Türkiye’de bölünür. Bu nedenle emperyalist bölge politikalarına destek vermek, Türkiye'nin bölünmesine hizmet etmektir. Bu gün önümüzdeki en önemli görev komşularımızla emperyalist gerginlik politikalarını derhal son vererek Batı Asya Birliği yolunda adımlar atılmasıdır. Böylece bölgemize musallat olmuş emperyalist haramiler, ABD ve AB bölgemizden kovulabilir. Üretimi ve sahip olduğu zenginlikleri sömürülmeyen, bölgemizde güvenli ve refah içerisinde yaşayan toplumlar yaratılabilir. Bu yolda adımların atılması ancak; Atatürk rotasında kurulacak Milli Hükümet ile sağlanabilir. Bu önemli günde vakit geç olmadan milletimizi bu yolda mücadele etmeye çağırıyoruz”

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki