Radyo TimeRadyo Time

“Şehit annelerimizi, Diyarbakır annelerimizi, sağlık çalışanı ve bütün annelerimizi omuzlar üzerinde göklere yükseltelim”

Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, başta Şehit Anneleri ve Diyarbakır Anneleri olmak üzere sağlık çalışanı anneleri ile bütün annelerin Anneler Günü’nü kutladı. Ayvalı, 251 gündür HDP İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sesi olmaya devam edeceklerini belirtti: "Şehit annesiyle kucaklaşan Diyarbakır annesi birliğin ve kardeşliğin sembolü haline gelmiştir. PKK’ya meydan okuyan kahraman kadınlar HDP’nin maskesini düşürmüştür."
Bu haber 197 kere okunmuş.10 Mayıs 2020, Pazar - 12:04

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Anneler Günü için bir mesaj yayımladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Şehit anneleriyle kucaklaşan Diyarbakır annelerinin mücadelesi 3 Eylül 2019’dan bu yana 251 gündür sürüyor. Bu eylem ülkemizde birliğin ve kardeşliğin sembolü haline gelmiştir. PKK’ya meydan okuyan kahraman kadınlar HDP’nin maskesini düşürmüştür. 

HDP’yi kurtarmak için Diyarbakır Annelerinin sesini duymayanlar, elini tutmayanlar hatta onlara iftira atanlar, hakaret edenler Türk milletinin vicdanında mahkûm edilmiştir. ‘Siyasi parti binası evlat aranacak yer değil, gidin çocuğunuzu devlet kapısında arayın, tiyatro oynamayın.’ diyenler kaybetmiştir. Kendilerini Pervin Buldan ile kol kola Selahattin Demirtaş tiyatrosu izlerken bulmuşlardır. Diyarbakır Annelerinin karşısına Cumartesi annelerini koyarak acılar üzerinden bölücülük arzulayanlar ise acınacak duruma düşmüştür. HDP ile ittifakın hazin sonu budur. HDP eşittir PKK’dır.” 
       
“Diyarbakır anneleriyle kucaklaşın”

“Çağrımızdır: 'Dağa çocuk kaçıranların elini bırakın, Diyarbakır analarıyla kucaklaşın. Vakit geç olmadan Türkiye gemisine binin.' Çünkü emperyalizm yenilmektedir, PKK yenilmektedir, HDP yenilmektedir. Diyarbakır annelerinin mücadelesinden ise zafer haberleri gelmektedir."

Ayvalı mesajını, Korona virüs salgınıyla mücadele eden sağlık ordumuzun mensubu annelerin de anneler gününü kutlayarak sonlandırdı: "Evladını vatan için toprağa veren şehit annelerinin, PKK’ya meydan okuyan Diyarbakır Annelerinin, haftalardır kızlarına oğullarına sarılamadan salgınla savaşan sağlık çalışanı annelerin, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layık bütün annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun!”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki