Radyo TimeRadyo Time

“Şehitlerimizin intikamını alacağız”

Antalya'da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Antalya'nın Fethinin 811. yıl dönümü etkinliğinde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ecdadın yüklediği mirası yüklenmemesi halinde adaletsizliklere kimsenin 'Dur' demeyeceğini söyledi.
Bu haber 273 kere okunmuş.05 Mart 2018, Pazartesi - 13:17

 Çavuşoğlu, Antalya'yı Türk vatanı haline getiren 2. Kılıç Arslan'ın Oğlu Gıyaseddin Keyhüsrev ve Torunu İzzettin Keykavus'u rahmetle anarak başladığı konuşmasında, tarih bilincinin önemine dikkat çekti.

 "Tarihimizi bilmek ve geleceğimize bu tarihe yakışır şekilde yön vermek, bu şerefli ecdada layık olmanın gereğidir" diyen Bakan Çavuşoğlu, "Vatan bildiğimiz bu topraklarda ne destanlar yazıldı ne fedakarlıklarda bulunuldu ve halen bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bugün hem vatanın bekası için hem de bölgemizin istikrarı için Mehmetçiğimiz, İslam'ın son ordusu olan Türk Ordusu bugün Suriye'de hainlerle mücadele ediyor, Rabbim Mehmetçiğimizi korusun. Evet şehitlerimiz var, evet üzülüyoruz yüreğimiz yanıyor; ama kimse bizden yas tutmamızı beklemesin. Tam tersine vatanımızın bekası için şehitlerimizin intikamı için düşmanın üstüne üstüne gideceğiz. Tıpkı Artuk Bey, Bamsi Alp gibi düşmanın üzerine gideceğiz ki şehitlerimizin de intikamını alacağız. Allah hepsine rahmet eylesin" dedi.

Etiketler: Mevlüt Çavuşoğlu   Afrin  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki