Radyo TimeRadyo Time

Sen de “Farkında ol geç kalma”

Dünya inflamatuvar bağırsak hastalıkları günü nedeniyle, bu hastalıkların sosyal yaşama engel olduğuna dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak adına ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekte olan hastalarına yönelik bir eğitim semineri düzenledi.
Bu haber 473 kere okunmuş.19 Mayıs 2018, Cumartesi - 16:11

 Toplumsal farkındalık projeleri kapsamında Türk Gastroenteroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hale Akpınar’ın da katıldığı eğitimde hastalığın önemi, nedenleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verildi. 

 Programı hazırlayan Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Öğretim Üyesi Dr. Özlem Özer, “Farkında ol geç kalma” sloganıyla düzenlediğimiz sindirim -sistemi hastalıkları bilgilendirme programında amacımız bu hastalığa dikkati çekmek önemi bir kez daha herkese anlatabilmektir” dedi. 

 Türk Gastroenteroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hale Akpınar ise inflamatuvar bağırsak hastalıklarının genellikle gelişmiş ülkelerde görüldüğünü, bu oranın Türkiye’de de günden güne arttığına dikkati çekti. Akpınar, “Kilo kaybınız, ateşiniz, kansızlık ve 1 aydır geçmeyen ishal rahatsızlığınız varsa hemen çok geç olmadan bir an önce gastroentoloji uzmanına başvurmalısınız” dedi. 

 Eğitim seminerine katılanlara daha sonra muz ve yoğurt hediye edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki