Radyo TimeRadyo Time

SGK’dan kritik uyarı

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, borçlarını yapılandırdığı halde ilk taksitini veya peşin tutarını ödemeyen işveren ve sigortalıları, mağdur olmamaları için uyardı.
Bu haber 241 kere okunmuş.29 Mayıs 2017, Pazartesi - 14:24

 SGK Antalya İl Müdürü Nejat Deniz, sosyal güvenlik prim borçları ile vergi borçlarının 6736 sayılı yasa kapsamında yeniden yapılandırıldığını, kanun hükümlerinden yararlanan vatandaşlara, yapılandırılan tutarları peşin veya taksitler halinde ödeme imkanı verildiğini söyledi.

 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeme yapmayan vatandaşların yapılandırmadan doğan avantajları kaybedeceklerini ifade eden Deniz, “Yapılandırmanın devam edebilmesi için 31 Mayıs 2017'ye kadar ödemelerin yapılması büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde kanundan yararlanma hakkı kaybedilecektir. Özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan ve cari ay primlerini de teşvikli olarak ödemeye imkan getiren bu haktan yararlanmak için tanınmış olan bu son şansın kaçırılmaması gerekir" dedi.

 Yapılandırması bozulan işverenlerin, yeni yapılandırma kanunundan faydalanamayacağını dile getiren deniz, yapılandırmanın devamı için 31 Mayıs'a kadar ödeme yapılması gerektiğini kaydetti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki