Radyo TimeRadyo Time

Sinekle dört koldan mücadele

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi Sinekle Mücadele timleri gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Alanya Merkez ağırlıklı olarak 102 mahallede belirli periyotlarla sinekle mücadele çalışmalarını sürdüren ekipler, yaklaşık 150 kişilik bir ekiple Alanya’yı karış karış geziyor.
Bu haber 241 kere okunmuş.01 Temmuz 2017, Cumartesi - 10:47

 Biyolojik, kimyasal, fiziksel ve kültürel mücadele, hem gezen ekipler hem de gece ULV araçları ile aralıksız devam ediyor. Kış boyunca Alanya’nın dört bir yanında göletler, kullanılmayan kuyular, bina altındaki sular, bataklıklar, dereler, su ve kanalizasyon giderleri, sahildeki kayalıklar, otel havuzları ve sineklerin muhtemel olarak üreyebileceği her yere giren ekipler, atık lastikleri de toplayarak üreme alanlarını tamamen ortadan kaldırma gayreti içindeler. Bugüne kadar 30 tır atık araç lastiği geri dönüşüme gönderilirken, bir o kadarı da depolama alanlarına istiflendi. 

 Haziran ayının son haftasında hava sıcaklıklarının mevsimin bir hayli üzerinde seyretmesi, sineklerin kısmen artması bazı bölgelerde şikayetlere sebep olurken, Sinekle Mücadele ekipleri, gelen ihbarları anında değerlendirerek söz konusu bölgelerde ilaçlama çalışmaları yapıyor. 

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Alanya’da göreve geldiğimiz günden itibaren sinekle mücadele çalışmasına ağırlık verdik. Hemen ekiplerimizi kurduk. Yıllarca bazı mahallelerin çok ihmal edilmesinden kaynaklı ilk yılımızda bazı sorunlar yaşadık. Ancak son iki yılda yaz kış yapılan çalışmalar neticesinde sinek şikayetleri oldukça azaldı. 150 kişilik bir ekibimiz var gece gündüz 102 mahallede çalışıyor. Ayrıca ULV araçlarıyla gece mahalle aralarında sinekle mücadele çalışmaları devam ediyor. Son günlerde aşırı sıcaklar nedeniyle şikayetlerde biraz artış oldu ancak ekiplerimiz sürekli tetikte ve belirtilen yerlere anında müdahale ediyor. Genel anlamda halkımızdan olumlu tepkiler alıyoruz" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki