Radyo TimeRadyo Time

Sipahioğlu 2 evliyanın yerini tespit etti

Alanya’da 2 yeni evliya daha bulundu. Araştırmacı gazeteci ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, uzun uğraşlar sonrasında Alanya’da 2 önemli evliyanın yerini daha tespit etti.
Bu haber 404 kere okunmuş.19 Mart 2018, Pazartesi - 13:59

 Alanya’da 2 yeni evliya daha bulundu. Araştırmacı Gazeteci ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, uzun uğraşlar sonrasında Alanya’da 2 önemli evliyanın yerini daha tespit etti. 

 Hafta içerisinde Alanya’ya 5 kilometre uzaklıkta bulunan Kızılcaşehir Mahallesine  giden Sipahioğlu, Kızılcaşehir Kalesini ortaya çıkarmıştı. Sipahioğlu, bu kez de  ormanlıklar içerisinde kaybolmuş evliyaları gün ışığına çıkardı.

 Merak uyandıran evliyada özellikle çocuk sahibi olamayan ailelerin burada dua etmesi sonucunda amaçlarına ulaştıkları iddia edildi.

 Mahalle sakinleri ile birlikte dilek evliyasının başında dua eden Sipahioğlu, yetkililerin bir an önce bu konulara el atmasını istedi. Tarihi yerlerimizin her geçen gün kaybolduğuna işaret eden Servet Sipahioğlu, geçmişimize ait evliya ve değerlerin kazanılması noktasında yetkilileri göreve davet etti.

 ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu'nun ortaya çıkardığı 2. evliya olan Övmece Evliyası olarak bilinen evliyayı da yarın akşamki haber bültenimizde ekranlara getireceğiz.

-Haberin videosu için tıklayın! 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki