Radyo TimeRadyo Time

“Siyaset kin gütme alanı değildir”

Malatya'nın Akçadağ ilçesini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe meydanında parti otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap etti.
Bu haber 399 kere okunmuş.15 Mart 2019, Cuma - 12:19

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Akçadağ belediye başkan adaylarının kanaat önderi durumunda olduğunu belirterek, ilçeye iyi hizmet getireceğini söyledi.

Akçadağ'a gelen bir kişinin "Bize oy vermezseniz size hizmet getirmeyiz" diye söylemde bulunduğunu hatırlatan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Size söz veriyorum, başkanı seçin size her türlü hizmeti getireceğim. Diyeceksiniz ki 'Nereden çıktı her türlü hizmet?' Bizim belediyelerimiz var, kardeş belediyeler var. Hakkari'nin asfaltını yaptık mesela. Ne oldu, bizim memleketimiz, yurdumuz. Beraber, kardeşçe, huzur içerisinde yaşamak istiyoruz." diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, kendilerinden talep edilen kültür merkezini de yaptıracaklarını bildirdi.

Alanda bulunanlara bir söz daha vermek istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Allah'ın izniyle Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacak. O belediyeyle sizin belediyeyi kardeş belediye yapacağız." dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, siyasetin bir hizmet yarışı olduğuna dikkati çekerek, "Siyaset bir kavga alanı değildir. Siyaset kin gütme alanı değildir. Siyasette bir hizmet yarışı olur, belediye başkanı yaptıysa başımızın üstüne, yapmadıysa kusura bakma deme zamanıdır." değerlendirmesinde bulundu.

Kavga değil hizmet etme zamanı olduğunun altını çizen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Size bazı rakamlar vereceğim. Yunanistan'dan 113 milyon dolarlık pamuk ithal ettik. Türkiye'de toprak mı yok? Biz eskiden dünya kadar pamuk ekerdik, dışarıya ihraç ederdik, döviz elde ederdik. 13 milyon dolarlık tütün ithal ettik. Memlekette tütün mü yok Allah aşkına. Adıyaman burada zaten. Baktığınız zaman o meşhur Türk tütünü nereye gitti, niye ithal ediyoruz bunları?"

Vatandaşların elini vicdanına koyup öyle sandığa gitmesini isteyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 17 yıldır ülkenin tek iktidar tarafından yönetildiğini ve istedikleri her şeyi yaptıklarını söyleyerek şöyle devam etti: "Sizin fabrikalarınızı, Şekerbank'ı, Sümerbank'ı, Etibank'ı, Tekel'i, kağıt fabrikalarını hepsini sattılar. 70 milyar dolar da oradan aldılar. 'Memleket büyüyecek, kalkınacak, dünya lideri olacağız' dediler, hepsine eyvallah... Şu soruyu herkes kendisine sorsun, ne oldu bu ülkede de 17 yılın sonunda hep beraber soğan kuyruğuna girdik. Şimdi canlı hayvan, et, nohut, fasulye, mercimek, her şey dışarıdan geliyor. Köylü ne olacak? Diyorlar ki 'Efendim üretici pahalıya satıyor.' Bakın patates getirecekler 200 bin ton, sıfır vergi. Sıfır gümrük vergisiyle mazotu getir, ver çiftçiye bak bakalım ne oluyor." 

AK Partili vatandaşlara da seslenmek istediğini dile getiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, hepsini saygıyla selamladığını ve kimseye kini, öfkesi olmadığını ifade etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Yunus Emre'nin kültüründen geldiğini ve kimseye kin beslemediğini belirterek, "Bütün insanlarımı seviyorum. 82 milyonluk Türkiye'de bir çocuk yatağa aç giriyorsa o benim derdim olacaktır. Ben evimde rahat uyuyamam, o çocuğun karnının doyması lazım." dedi.

Kavgadan, dövüşten yana değil, bahardan yana olduklarını vurgulayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Türkiye'de herkesin kazanmasını, sanayilerin, fabrikaların kurulmasını ve istihdamın sağlanmasını istediklerini söyledi.

Vatandaşlara hizmet edilmediğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasını şöyle tamamladı: "Çiftçiye hakkı olan teşviki vermiyorlar, 3,5 milyon Suriyeliye 35 milyar dolar para harcıyorlar. Siz hastaneye gidersiniz, para ödersiniz, Suriyeli ödemez. Siz dükkan açarsınız vergi ödersiniz, Suriyeli ödemez. Siz üçüncü sınıf vatandaşsınız Suriyeli birinci sınıf vatandaş. Buna da sizin dur demeniz lazım. Tamam, bana diyorsunuz bir şey yap diye ama demokrasilerde sizin oyunuz belirleyicidir. Yanlış yapıyorlarsa dur diyeceksiniz. Bu kadar." 

 

Etiketler: Kemal Kılıçdaroğlu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki