Radyo TimeRadyo Time

“Sonuna kadar mücadele edeceğiz”

Alanya ve Gazipaşa’da dolum ve depolama tesisi olan bir akaryakıt dağıtım şirketinin kapasitesini yükseltmek istemesine bir tepki de MHP Alanya İlçe Teşkilatından geldi. İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan akaryakıt firmasının dolum tesisi önünde açıklama yaptı.
Bu haber 211 kere okunmuş.04 Ekim 2017, Çarşamba - 15:20

 Mevcut kapasitesini yükseltmek isteyen Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin "Yanasma Dolfeni Tesisinin Kapasite" Projesiyle ilgili geçtiğimiz 29 Eylül ayında çevresel etki değerlendirme toplantısı yapılmıştı. Projenin ÇED raporu katılımcılara gösterildiği toplantıda ise çevre halkı ve mahalle muhtarlarının görüşlerine yer verildiğinde tesisin büyümesi turizme, tarıma ve caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının yuvalama ve yumurtlama alanına etkileyeceğinden dolayı tepkilere neden olmuştu.

 Bugün ise bir araya gelen ve tesisin önünde toplanan MHP Alanya İlçe Teşkilatı kapasitenin büyümesinin ciddi zararlar vereceğini belirterek duruma tepki gösterdi. Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, teşkilat adına burada basın açıklaması yaptı. Türkdoğan, bu tesisin kapasite artırımı yapabilmesi için 13 ayrı kurumdan izin alınması gerektiğin altını çizdi.

 Türkdoğan, “Bu tesise ve kapasite arttırma projesine izin verecek olan 13. devlet kurumu ve hükümet. MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak, bölgemize hiçbir yararı olmayan bu tesisin daha da büyütülmemesi için, Alanya halkımız ile birlikte sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki