Radyo TimeRadyo Time

“Sonuna kadar savaşacağız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bazıları bu operasyon işgale dönmesin diyor. Hiç merak etmesinler biz Fransa değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyetiyiz"açıklamasını yaptı.
Bu haber 69 kere okunmuş.02 Şubat 2018, Cuma - 13:55

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bazıları işte bu işgale dönmesinmiş. Hiç merak etmesinler biz Fransa değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyetiyiz. Zamanında tüm ülkeleri kıtaları işgal edecek ülkeler olarak görenler ve orada sömürenler de Türkiye’yi de kendileri gibi zannediyorlar, düşünüyorlar. Bunların işte biz, geçmişini çok iyi biliriz" dedi. 

 Bakan Çavuşoğlu konuşmasında Süryani Kongresi Başkanının açıklamalarına da dikkat çekerek "Dün Süryaniler Kongresi Başkanının açıklamasını gördünüz. Oradaki tüm Hristiyan çocuklarını alıyorlar, zorla Türk Ordusunun karşısına, ÖSO’nun karşısına dikiyorlar. Adeta canlı kalkan" diye konuştu.

 Bakan Çavuşoğlu, Manavgat Belediyesi ile Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından düzenlenen, Ne Ararsan Manavgat’ta Var Ticaret Fuarı’na katıldı.

 Başarının tesadüf olmadığının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, büyümenin, istikrarın, sürdürülebilmesinin hiç tesadüf olmadığını vurguladı.

 Türkiye’nin her zamankinden çok daha fazla güçlü olmasını isteyen Çavuşoğlu, "Türkiye büyüyecek, önümüze çıkan engelleri bir bir aşacağız, zincirleri kıracağız. Karşımıza çıkan engelleri yok edeceğiz. Bize yönelik oluşan, oluşturulan tehditleri, desteklenen tehditleri nerede olursa olsun bertaraf edeceğiz. Kim olursa olsun, arkasında kim olursa olsun bize yönelik bir tehdit oluştuğu zaman onu yok ederiz. Önce uyarırız, dinlemezlerse inlerine gömeriz, tepelerine gömeriz. Bugün yaptığımız gibi. Anadolu topraklarında, dağlarında inlerinde terörist gömüyorsak, afrin’deki hainlerin de tepesine biniyoruz havadan karadan. Çünkü bize yönelik bir tehdit var, çünkü orada teröristler var" dedi.

 Dünyada insani yardımda 2016 yılının rakamları göre Türkiye’nin ikinci olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "ABD 6.3 milyar dolar, Türkiye 2016 yılında 6 milyar dolar harcamış. 17 sene önce IMF’nin kapısında 1 milyar dolar için bekleyen bir Türkiye, artık 1 yılda dünya insanlığı için 6 milyar dolar harcayabilen ülke haline geldi. Bu Türk Milletinin vicdanın yansımasıdır. Milli gelire göre dünyada birinciyiz. Biz en yakın ülkeyi ikiye katlamışız. Bu konularda, bu kadar hassas olan ülkeye insani konularda hatırlatma yapmaları gerçekten trajikomik bir durum. Hele hele bu konularda karnesi çok kötü olan tarihi karanlık olan ülkeleri liderlerinin türkiye’ye türk milletine böyle hatırlatma da bulunmalarını biz hakaret sayarız ve reddediyoruz. Bizim amacımız, hedefimiz bellidir. Sonuna kadar gideceğiz, bitinceye kadar gideceğiz. Bu hainler Türkiye’yi tehdit etmeye devam ediyor. 2 gün önce 17 yaşındaki kızımız şehit oldu. Bugün yine Kilis’e roket attılar niye bunları görmezden geliyorsunuz, neden burada ölen sivillerin haklarını savunmuyorsunuz. İlla hakkını savunabilmek için terörist mi olmak gerekir. Neden teröristlerin haklarını savunuyorsunuz. Neden hep darbecilerin teröristlerin haklarını savunmak durumunda kalıyorsunuz. Bunun tek bir izahı var, Türkiye düşmanlığı, Türk düşmanlığı İslam düşmanlığı ve kıskançlık fesatlık, başka izahı yok" diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki