Radyo TimeRadyo Time

Takavut’tan Çavuşoğlu’na teşekkür

Dimçayı Barajı Sulaması 2. Kısım İhalesi hakkında konuşan CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut, katkılarından dolayı Alanyalı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na teşekkür etti.
Bu haber 346 kere okunmuş.12 Temmuz 2017, Çarşamba - 14:07

 Cumhuriyet Halk Partisi Yönetim Kurulu, bugün haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya başkanlık eden İlçe Başkanı Ali Takavut, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Takavut'un ilk değindiği konu Dimçayı Barajı Sulaması 2. Kısım İhalesi oldu.

 Geçtiğimiz yıl bu konu hakkında defalarca açıklama yaptığını belirten Takavut, tarım arazilerinin sulamasının yarım kaldığını bu konunun çözülmesi için de defalarca çağrı yaptıklarını söyledi. Takavut, geçtiğimiz yıl kendilerine bölgedeki tarım arazileri imara açıldığının bu yüzden ihalenin yapılamadığının söylendiğini belirtti. Takavut, "Fakat sevindirici bir haber aldık. Dim barajı sulamasının 2. kısım ihalesinin Ağustos ayında gerçekleştirileceği Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından söylendi ve müjde verildi. Bu gerçekten bizi de sevindirdi, heyecanlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde gümrük vergilerinin düşürüleceğini söylemişti. Bu durumun çiftçileri olumsuz etkilediğini belirten Takavut, yetkilileri göreve davet ederek, “Bir çözüm üretmeleri gerekir" diyerek sözlerine son verdi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki