Radyo TimeRadyo Time

Tanrıseven’den Alanyalı Şebnem’e anlamlı destek

Alanyalı Şebnem Köseoğlu için başlatılan kampanyaya Eski Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’den destek geldi.
Bu haber 159 kere okunmuş.19 Ağustos 2019, Pazartesi - 12:00

Tire Kaymakamlığı ve Kızılay iş birliği ile ilçede 2 gün kök hücre ve kan bağışı yapılacak. 

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Kaymakamlığı yaptığı dönemde aynı zamanda AHEP vakfı mütevelli Heyet Başkanlığı’nı yürütüyordu. AHEP Vakfı’na ait olan AHEP Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışan ve geçtiğimiz yıl Lösemiye yakalanan Şebnem Köseoğlu'nun internette yaptığı kök hücre bağışı çağrısına Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’den destek geldi.  

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu, geçen yıl eylül ayında lösemiye yakalandı. Köseoğlu, yaklaşık 3 aylık kemoterapinin ardından ocak ayında hastalığı yendi.  

Köseoğlu, rutin kontrolleri sırasında kan verdi ve hastalığının nüksettiğini öğrendi. İstanbul'a tedaviye giden Köseoğlu sosyal medyadan çağrı yaparak vatandaşları kök hücre bağışında bulunmaya davet etmişti.  

Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de bu çağrıya kayıtsız kalmadı. AHEP Öğretim Görevlisi Şebnem Köseoğlu, Eski Alanya Kaymakamı ve AHEP Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven’i arayarak destek istedi. Kaymakam Tanrıseven, kendisini arayan Köseoğlu’na ilçe çapında kampanya başlatarak kendisine tam destek vereceklerini söyledi. 

Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven şunları kaydetti: “Şebnem Köseoğlu Alanya AHEP Üniversitesinde Öğretim Görevlisi. Alanya Kaymakamlığım döneminde benim başkanlığını yürüttüğüm kurumun başarılı bir eğitmeni. Kendisi geçtiğimiz yıl lösemiye yakalandı. Azmi sayesinde bu amansız hastalığı yenmeyi başardı. Ancak geçtiğimiz haftalarda hastalığı yeniden nüksetmiş. Onun tekrar hastalığını yenebilmesi bizlere bağlı. Biz de bu insani yardım çağrısına kayıtsız kalamazdık. Pazartesi ve salı günü Kaymakamlık bahçesinde Şebnem ve bu hastalığa yakalanmış binlerce şebnem için kan bağışı kampanyası başlatıyoruz. Hafta başında Tüm Tirelileri kampanyaya destek için kök hücre ve kan bağışına bekliyoruz. Şifa bekleyen hastalara destek olalım, hayat kurtaralım.” 

19-20 Ağustos Tarihleri arasında Tire’de Kaymakamlık bahçesinde Kızılay ile iş birliği yapan Tire Kaymakamlığı, Şebnem Köseoğlu ve onun gibi lösemiye yakalanan binlerce kişiye umut olmak için bir araya gelecek. 

Etiketler: Hasan Tanrıseven  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki