Radyo TimeRadyo Time

TAPDK Belgesi yenileme süresi 2 ay daha uzatıldı

Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar, TAPDK süre uzatım işlemleri hakkında korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında yeni bir duyuru yayınlandığını, bu duyuru ile 31.05.2020 tarihinde süresi dolacak olan, TAPDK belgesi alma ve para yatırma işlemlerinin süresinin 31 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.
Bu haber 153 kere okunmuş.28 Mayıs 2020, Perşembe - 12:18

Tarım ve Orman Bakanlığınca tütün mamulleri ve alkollü içki satan iş yerlerinin süre uzatım başvuru tarihinin 31.05.2020 tarihinde sona ermesi beklenirken süre 2 ay daha uzatıldığı açıklandı. Konuyla ilgili olarak Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Rüzgar yazılı bir açıklama yaptı. 

İlçe Müdürü Rüzgar açıklamasında şunları kaydetti;  “İş yerlerinin Ocak ayı başından Mart ayı sonuna kadar süre uzatım bedelini bankaya yatırmaları ve süre uzatım işleminin yapıldığının yetkili merci tarafından belge üzerinde gösterilmesi gerekirdi. Ancak bilindiği üzere yurt genelinde korona virüsle mücadele kapsamında çeşitli tedbirler uygulanmakta. Daha önce de duyurulduğu üzere, 2020 süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü Bakanlık Makamı’nın olurları ile 31/05/2020 tarihine kadar uzatılmıştı.

Belge sahibi  vatandaşlarımız ve  sektör  temsilcileri  tarafından bakanlığımıza belge  bedellerinin yatırılması için halihazırda tanınmış olan iki aylık süreye ek bir süre daha talep edilmesi üzerine; korona virüsle mücadelede normalleşme süreci çerçevesinde, ticari hayatlarına olağan şekilde devam edemeyen ve işyerlerini açamayan belge sahibi  vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ve hak kayıplarının önlenmesi adına, 2020 süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, daha önce tanınan ek süreye iki aylık ilave süre daha eklenerek Bakanlık Makamı’nın olurları ile son başvuru tarihi 31/07/2020 olarak güncellenmiştir.” dedi.

 

Etiketler: TAPDK  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki