Radyo TimeRadyo Time

Tavşandamı’na Devlet Bahçeli ismi verilmesi kriz yarattı

Alanya Belediyesi Olağan Aylık Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Tavşandamı’na Devlet Bahçeli Yaşam Alanı adı verilmesi tartışmalara neden oldu. Devlet Bahçeli ismine CHP’liler itiraz ederken, AK Parti ve MHP’lilerin oyu ile isim resmen onandı.
Bu haber 486 kere okunmuş.05 Haziran 2018, Salı - 13:51

 Alanya Belediye Meclisi’nin Haziran ayı oturumu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında, Alanya Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Meclisin açılışında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, icra edilen Ramazan Ayı ile bayramı ilgili dileklerini ileterek, tüm İslam Alemine kutlu olması temennisinde bulundu ve 24 Haziran Seçimlerinin şimdiden hayırlı olması yönündeki düşüncelerini paylaştı.

 Mecliste tartışılan konu, Büyükhasbahçe Mahallesi’nde yer alan Taşvandamı Park Alanının isminin MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ismini taşıması oldu. Bununla ilgili ilk sözü AK Partili Belediye Meclis Üyesi Kerim Başkaptan aldı. Başkaptan, “İsminin Devlet Bahçeli olarak verilmesinin bizce mahsuru yok” dedi.

 Ardından söz alan CHP’li Grup Sözcüsü Erdoğan Toktaş da, “Alanya’da herkesin yaşayabileceği bir alan olması adına buranın daha tarafsız bir isimle değerlendirilmesi düşünüyoruz. Üstelik bu siyasi kimlik halen de hayatta olan bir isim olması nedeniyle uygun değil diye düşünüyoruz” dedi. Başkan Yücel, konuşmaların ardından gerekçeleriyle birlikte açıklamasını yaptı. Karar, meclisin oylamasına sunuldu. Karar, CHP’nin ret oylarına karşın AK Parti ve MHP’nin kabul oyları sonucu oy çokluğuyla kabul edildi. 

 Gündem dışı maddelerde konuşan CHP’li Erdoğan Toktaş, Dumlupınar  ile kardeş şehir olunmasını önerdi. Toktaş, “Burada şehitliklerimiz bulunuyor ve Dumlupınar Belediyesinin maddi gücü yok. Bizler kardeş şehir anlaşması yaparak, Dumlupınar İlçesine sahip çıkabiliriz” dedi. Başkan Yücel de Toktaş’ın bu teklifine olumlu baktı.

 Meclis, gündem dışı konuşmaların ardından sona erdi.

-Haberin videosu için tıklayın!

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki