TED’li Veliler isyanda

Geçtiğimiz günlerde isim hakkı genel merkez tarafından alınan TED Alanya Koleji'nde veliler ayaklandı.TED önünde toplanan veliler, okul yönetimini alkışlı protesto ettiler.
Bu haber 1363 kere okunmuş.07 Mayıs 2015, Perşembe - 17:19

 TED Alanya Koleji'nde karmaşa devam ediyor. 

 Alanya'da 2007-2008 Eğitim Öğretim Dönemi’nde faaliyet göstermeye başlayan ve yaklaşık 600 öğrencisi bulunan TED Alanya Koleji’nin isim hakkı Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi tarafından geri alınmıştı. Bu duruma tepki gösteren veliler, sabah saatlerinde TED Alanya Koleji Bahçesi’nde toplandılar.

 Veliler, TED Alanya Yönetimi’ni alkışlayarak protesto ettiler. Velilerle okul yönetimi arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Öğrenci Velisi Cengiz Servet isimli vatandaş, TED Yönetimi’ne isyan ederek, “Çocuklarımızı tanımadığımız, bilmediğimiz bir kuruma teslim edemeyiz. Okulumuzu peşkeş çekiyorlar. Bunu kabullenemeyiz” dedi.

 Ali Güler isimli veli ise, “Ben çocuklarımı TED’de okutmak için verdim. Bilmediğim bir kurumda okusun diye vermedim. Okulumuzun adı değişiyor ve bizden sakin olmamızı bekliyorlar. Önce bu yanlışı düzeltsinler” dedi.

 Okul Aile Birliği Başkanı Orhan Aydoğan ise, TED Yönetimi’nin bu yanlıştan bir an önce dönmesi gerektiğini söyledi.

 Mehtap Başak ise, TED Yönetimi’ne öğrenci velileri olarak dava açacaklarını belirtti.

 Okul Yönetimi isyan eden velileri sakinleştirmeye çalıştı. Kameralar önünde yaşanan tartışmalar, daha sonra basına kapalı olarak TED Konferans Salonu’nda devam etti. TED Yönetimi’nden konuyla ilgili resmi açıklama yapılmadı.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

 

Etiketler: TED Alanya Koleji  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki