“Tek siyaset Atatürkçü düşünce sistemi ve devrimleridir”

Türkiye Emekli Subaylar Derneği tarafından 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümünün kutlanması amacıyla 31 Ekim 2019 Perşembe günü saat 19.00’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Tarihçi, Yazar ve Emekli Albay Kemal Karakuzey tarafından sunum yapıldı.
Bu haber 48 kere okunmuş.02 Kasım 2019, Cumartesi - 13:29

Kemal Karakuzey, sunumunda özellikle Yüce Önder Atatürk’ün Cumhuriyetimizin kuruluşunun önemi ve o yıllarda yaşanan olaylar hakkında bilgi Verdikten sonra izleyenlere Atatürkçü Düşünce Sistemi ve ilkeleri ile yapılan devrimlerin Türk Toplumunda yarattığı olumlu gelişmeleri dile getirdi. Sunumu esnasında günümüzde yaşanan olaylarla bağlantı kurularak yurttaşlarımızın gerekli milli bilinç seviyesinde hareket etmediğini ve sorunların çözümünde ışık tutacak ve rehber olacak Atatürk’ün Nutuk eserinin halkımız tarafından yeterli düzeyde bilinmediğini söyledi.

Karakuzey, “Bir yazarımızın da dile getirdiği gibi ‘Eğer halkımız Atatürk’ün Nutuk eserini tam olarak okuyup anlasaydık, biz bugün düşmanı tanır, bu sorunları yaşamazdık ve vatanı sattırmazdık’ diye belirtmiştir. Bu bağlamda en önemli konunun ise bir bireyin ve gencin eğitiminde büyük önemi bulunan aile ve okullarda bu konuda gereken eğitim ve bilgilendirme yapılmıyor” dedi.

“Ayrıca ülkemizde yaşamın denetçisi ve ülkemiz ile bu yurtta yaşayan halkımızın sorunlarına çözüm getirecek ve Cumhuriyetimizin Çağdaş uygarlık seviyesine çıkarılması için önemi çok büyük olan siyasi parti, dernek, sendika ve bu tür diğer sivil toplum örgütlerinin kuruluş ve çalışma yasalarının uygun olmaması ve kişisel çıkar amaçlı faaliyetler içinde bulunduklarından ve yeterli denetimi yapamadığından, ülkemize yönelik tehditleri yok edecek ve halkımızın sorunlarına çözüm getirecek etkili bir işlevinin olmasını engellemektedir. Halkımızın sorunlarına çözüm getirecek ve en kısa zamanda Türkiye Cumhuriyetini çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak olan tek siyasetin Atatürkçü düşünce sistemi ve devrimleridir” diyen Karakuzey, Cumhuriyetimize ve ülkemize yönelik gerek dış ve gerekse içten gelen büyük tehditlerin olduğunu belirterek,

Nutuk eserinin kapsamı ve niçin yazıldığı konusunda Atatürk’ün sözlerine de yer vererek bu tehlikelere karşı mücadelenin nasıl yapılacağının Atatürk tarafından uyarıldığı ve Nutuk eserinde gerekli bütün bilgileri verdiğini söyledi. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki