Radyo TimeRadyo Time

Teleferikte sona gelindi

Vatandaşlar ve turistlerin Alanya Kalesi'ne taşınacağı teleferiğin vagonları denenmeye başlandı. Mayıs ayında teleferiğin gondollarını taşıyacak olan hattın direk ve istasyon ekipmanları doğayı tahrip etmemek için Alanya Kalesi’ndeki üst istasyonun kurulacağı alana helikopter destekli operasyonla taşınmıştı.
Bu haber 119 kere okunmuş.02 Haziran 2017, Cuma - 19:03

 Teleferik Projesi’yle ilgili  bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya Kalesi’nin tarihi dokusunu koruyarak kültürel varlıklarımızı daha iyi tanıtacak olan Teleferik Projesi’ni Haziran’da tamamlayarak Alanya Halkının 30 yıllık özlemini inşallah bitireceğiz. Damlataş Sosyal Tesisleri ile Ehmedek Kapısı arasına planlanan Teleferik ve Ahşap Yürüme Bandı Projesinin sonuna yaklaştık. 2 istasyon ve 5 direkten oluşan teleferik tesisinin alt istasyonunun montajı tamamlandı” dedi.

 Başkan Yücel, “İstasyonun çatı montajına devam ediliyor. Direklerden de 1., 2. ve 4. direğin montajı tamamlandı. 2.5 yıl süren çalışmalarımızın neticesinde gerekli izinler alınarak, 2016 yılı Kasım ayında inşaatına başladığımız ve 19 milyon liraya mal olan bu dev yatırımımız Haziran’da hizmete girecek. Bu sayede, tarihi doku korunacak, bölge turizmi canlanacak, kalemizdeki kültürel varlıklarımız daha iyi tanıtılacak, Alanya’nın sosyal yaşantısı renklenecek” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki