Radyo TimeRadyo Time

Tepe Sakinleri Çanakkale’ye gidiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği gezileri her hafta devam ediyor.
Bu haber 222 kere okunmuş.21 Ekim 2017, Cumartesi - 12:20

 Geçtiğimiz yıl  Antalya’nın 15 ilçesinden çoğunluğu şehit ve gazi yakını olmak üzere 660 vatandaşı Çanakkale’ye götüren Büyükşehir Belediyesi ardından kırsal kesimlerdeki vatandaşları ücretsiz olarak Çanakkale’ye götürmeye başladı. Bu yıl Nisan ayında başlayan gezilerde  şu ana kadar Tırılar, Gümüşgöze, Saray, Kızlarpınarı, Hocalar  Elikesik ve Yaylakonak Mahallesi sakinleri  Çanakkale’ye giden kafileler oldu. Yaz döneminde ara verilen gezilere Ekim ayından itibaren yeniden başlandı. Bu hafta ise Tepe Mahallesi’nden vatandaşlar Çanakkale’ye gitti.  Alanyalılar, Çanakkale şehitliklerini, tarih kokan yerleri rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde görme şansı buldu.   

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Çanakkale’yi anlatmak yerine görmek lazım. Bu prensiple tarihimizde altın sayfalarla yerini alan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı yerleri vatandaşlarımızın görmesi için bu sosyal projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda bir çok kişiyi Çanakkale’ye gönderdik. Talep olması halinde önümüzdeki süreçte geziler devam edecek" dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki