Radyo TimeRadyo Time

Terör hedefleri vuruluyor

Afrin’de 12 askerimizin şehit olduğu bölgede özel harekat operasyon başlattı. Terör yuvalarına yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nda özel kuvvetler sabah saatlerinde iki bölgede geniş çaplı operasyon yaptı. 380 kişilik terörist grup iki köyde kıstırıldı ve teröristlere takviye yolları da kapatıldı.
Bu haber 155 kere okunmuş.11 Şubat 2018, Pazar - 14:31

 Afrin’de özel kuvvetler sabah saatleri itibarıyla, dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı Bölgesinde çok geniş çaplı operasyon başlattı. 380 kişilik bir terörist grup yaklaşık 220 hanelik Mahal Uşağı ve Ömer Uşağı Köyünde sıkıştırmış durumda. 

 Bu arada, Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı’nın 23. gününde, bir köy daha teröristlerden temizlendi. Hacı İskender Köyü’nün PYD/PKK’dan alındığı duyuruldu.  TSK’dan sabah saatlerinde yapılan açıklamada, şu ana kadar etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısının 1.266’ya yükseldiği belirtildi.

 Harekat kapsamında terör unsurlarından arındırılması hedeflenen Afrin’in Cinderes, Bafelyun Tepesi, Şeyh Huruz Dağı, Kefer Cenne, Şeran ve Racu Beldesi Bölgeleri havadan ve karadan ateş altına alınmaya devam ediyor.

 TSK’ya sait savaş uçakları Afrin’deki terör hedeflerini havadan, sınır hattında konuşlu birlikler de obüs ve çok namlulu roketatarlar ile karadan terör mevzilerini baskı ateşi altına almayı sürdürüyor. TSK tarafından tam isabetle vurulan terör hedeflerinden yükselen dumanlar, Kilis ve Hatay sınırından da görülüyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki