Radyo TimeRadyo Time

“THK her yıl olduğu gibi bu yıl da görevini yerine getirecek”

Türk Hava Kurumu Alanya Şube Başkanı Metin Akdenizli, Kurban Bayramı öncesi açıklama yaptı.
Bu haber 425 kere okunmuş.16 Ağustos 2018, Perşembe - 15:39

 Akdeniz'in açıklaması şöyle: “1925 yılında Büyük Önder Atatürk’ün kurup, Türk Milletine miras olarak bıraktığı Türk Hava Kurumu, geleceğimizin güvencesi olan ve yüreği, havacılık ve yurt sevgisiyle dolu gençler yetiştirmektedir. THK, devlet bütçesinden pay almadan, yalnız halkın verdiği kurban derileri, fitre, zekat, her tür bağışlar ve ticari kazançlar yoluyla topladığı gelirlerini, yine ücretsiz olarak halkının hizmetine sunan anayasal bir kurumdur. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu görevi yerine getirecektir.  THK Alanya Şubemiz, bu sorumluluk bilinci içinde, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle deri toplama görevi hazırlıklarına başlamış, diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla yardımlaşarak, bir tek derinin bile çöpe gitmeyeceği biçimde, hazırlıklarını yapmış ve yapmaktadır.

 Ayrıca, bildiğiniz gibi şubemiz 31 Temmuz 2018 Salı günü ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirdiği Olağanüstü Kurultay ile seçime gitmiş ve benim oluşturduğum mavi liste, seçimi kazanmıştı.  Alanya Şubemizde temiz bir sayfa açmak niyetiyle genel merkezden istediğimiz 2 müfettiş, geçmiş dönemi inceleme işlemlerini bitirerek, 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü şube belgeleri ile anahtarını başkanlığımıza vermişlerdir. Dolayısı ile ben ve takım arkadaşlarım, yeni bir heyecanla üstümüze düşen görevleri en iyi bir biçimde yerine getirmeye çabalayacağız.  
 
 Önümüzdeki bayram nedeniyle de tüm Alanya halkının Kurban Bayramını kutluyor, yardımsever halkımızın bağışlayacağı derileri Gezici Türk Hava Kurumu Araçlarına ve Görevlilerine vermeleri için çağrıda bulunuyoruz”  

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki