Radyo TimeRadyo Time

Toklu 6. Olağan Büyük Kurultayına gidiyor

Aynı zamanda Büyük Kurultay Delegesi olan Mimar Mustafa Toklu, partisinin 6. Olağan Büyük Kurultayı'na katılmak üzere 17 Ağustos'ta Ankara'ya gidecek.
Bu haber 649 kere okunmuş.16 Ağustos 2018, Perşembe - 16:31

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden genel başkan seçileceği AK Parti 6. Olağan Büyük Kurultayı, 18 Ağustos Pazar günü Ankara'da yapılacak. 

 AK Parti Alanya İlçe Başkanı, Mimar Mustafa Toklu'nun da Büyük Kurultay Delegesi olarak katılacağı kurultayın sloganı ise “Millet bir, hedef bir” olacak. Kongrede Başkan Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşlarının yer aldığı merkez karar ve yönetim kurulu yenilenecek. MKYK'nın yarısına yakınının değişmesi bekleniyor. Kongrede 5-6 maddelik tüzük değişikliği de yapılacak. Yeni hükmet sistemine uyum kapsamında tüzükte yer alan hükümet kurma ve koalisyon ile ilgili bölümler kaldırılacak, yerine ittifak düzenlemesi girecek. Yine tüzükte 550 olan milletvekili sayısı 600 olarak değiştirilecek. Binali Yıldırım ile başlayan Genel Başkan Vekili Uygulamasının yeni dönemde de devam etmesi bekleniyor. Hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan kongrenin ana sloganı ise "Millet bir, hedef bir." Kongreye 52 ülke devlet başkanı davet edildi.

Etiketler: Mustafa Toklu   AK Parti  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki