Toklu bilgi verdi

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yeni çıkan kanun ve kararnameler hakkında bilgi verdi.
Bu haber 380 kere okunmuş.21 Mayıs 2018, Pazartesi - 16:52

Toklu'dan vergi ve yapılandırma açıklaması şöyle:

“AK Parti Hükümeti sosyal devlet anlayışını vatandaşın sorunlarına çözüm getirerek, dertlerine derman olup yardım ederek devam ettiriyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 7141 sayılı "yükseköğretim kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun", 7143 sayılı "vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun", tekliflerini onayladı ve bu kanunlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Onaylanan bu kanunlar içerisinde emeklilerimizi, yaşlılarımızı, vergi mükellefi olup sıkıntısı olan vatandaşlarımızı, okuldan uzaklaştırılmış öğrencilerimizi, yurt dışında varlığı olan vatandaşlarımızı çok yakından ilgilendiren, sorunlarını çözecek af ve muafiyetler, düzenlemeler getirilmektedir.

 7143 sayılı "vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun"a göre, vergi ve vergi cezaları, idari para cezaları, ecrimisil ile öğrenim ve katkı kredisi gibi bazı kamu alacakları, gümrük vergileri, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ile bu alacaklara ilişkin faiz, zam, gecikme zammı ve faizi gibi feri alacakları yeniden yapılandırılacak. Yapılandırmada 31 Mart 2018 tarihi esas alınacak.

Belediyelerin 31 Mart 2018'den önceki dönemlere ilişkin vergi ve gecikme cezaları ile faizleri, düzenlemenin yayımı tarihi itibarıyla ödenmemiş su, atık su ve katı atık ücreti alacakları ile bunlara bağlı fer'i alacakları yapılandırılacak.

Mükellefler, gelir ve kurumlar vergisi matrahlarını artırdıkları takdirde, kendileri hakkında artırımda bulunulan yıllar için yıllık gelir ve kurumlar vergisi incelemesi ve bu senelere ilişkin olarak bu vergi türleri için daha sonra başka bir tarhiyat yapılmayacak. İşletmelerde olduğu halde kayıtlarda yer almayan emtia, makine, teçhizat ve demirbaşlar hakkında düzenleme yapılacak”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki