Radyo TimeRadyo Time

Toklu yeni imar barışı düzenlemesinden memnun

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, yeni düzenleme 'İmar Barışı' hakkında açıklamalarda bulundu. Toklu, “İmar Barışı adı altında kabul edilecek düzenleme ile imara aykırı binasını devlete bildiren ve aykırı bölüm için cüzi bir harç ödeyen vatandaşın sorunu ortadan kalkacaktır. Bu kesinlikle bir af değildir” dedi.
Bu haber 416 kere okunmuş.29 Nisan 2018, Pazar - 15:39

 Toklu, “Ak Parti olarak sosyal devlet anlayışına yönelik, halkımızın sorunlarını çözmeye yönelik devlet anlayışımız, yönetim anlayışımız devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde "İmar Barışı" adı altında kabul edilecek düzenleme ile imara aykırı binasını devlete bildiren ve aykırı bölüm için cüzi bir harç ödeyen vatandaşın sorunu ortadan kalkacaktır. Bu kesinlikle bir af değildir. Bir imar barışıdır. Hazine arazisi üzerinde inşa edilmiş yapılar kesinlikle bu kapsamda değerlendirilmeyecektir. İskan sorunlu, bahçesi, balkonu, üst katları sorunlu yapı sahipleri devlete başvurarak cüzi bir harç ödeyerek "yapı kayıt belgesi" alarak sorunları gidermiş hale gelecektir. Ülkemizde kayıt altında olan 26 milyonluk yapının % 60’a yakınının bu barıştan faydalanacak yapılar olduğu tespit edilmiştir. Bu yapıların sahipleri, yapı maliyetinin %3' ü bedelini yatırmak koşulu ile yapı kayıt belgesi alacaktır. Elde edilecek bu harçlardan ortaya çıkacak gelir ise kentsel dönüşüm bütçesinde kullanılacaktır. 

 Tüm Alanyalılar bu hususta kanunlaşmayı ve sonrasındaki süreci iyi takip etsin lütfen. Bu konuda sıkıntısı olan hemşehrilerimizin başvuruları kaçırmamasını ve kanayan bir yara olan imar dışı yapıların bu barış ile kayıtlı hale gelmesini canı gönülden dileriz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki