Radyo TimeRadyo Time

Trafik eğitim parkı yenilenen yüzüyle hizmete açılıyor

Koronavirüs tehlikesi nedeniyle eğitimine ara veren Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, 6 Temmuz Pazartesi’den itibaren trafikte daha bilinçli bireyler yetiştirmek amacıyla eğitimlerine devam edecek.
Bu haber 165 kere okunmuş.04 Temmuz 2020, Cumartesi - 11:57

Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, Dünya’yı etkisine alan koronavirüs tehlikesi nedeniyle Mart ayında zorunlu olarak verdiği aranın ardından, eğitimlere yeniden başlıyor. Trafik Eğitim Parkı, 6 Temmuz Pazartesi’den itibaren sabah 09.00-12.00 ve akşam 16.00-21.00 saatleri arasında yaz eğitimlerine başlayacak. Zorunlu olarak verilen arayı yapılan yenileme çalışmalarıyla değerlendiren Eğitim Parkı’nda, Covid-19 riskine karşı önlemlerde alınırken tecrübeli teknik kadrosu ve yenilenen uygulama alanlarıyla misafirlerini bekliyor.

Eğitim parkı eğitici materyallerle dolu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, bilinçli bireylerin yetiştirilmesinde büyük önem verdiği eğitim parkı, birçok eklemeyle hizmete tekrar açılıyor. Uzman personeliyle hassasiyetle hazırlanan parkın içerisine mini tünel, üst/alt geçit ve emniyet kemeri standı eklendi. Özel hazırlanan sınıflarda teorik bilgi alan öğrenciler, özenle hazırlanan parkurda da uygulamalı eğitim almaya devam edecek.

265 bin kişiye eğitim verildi

Bugüne kadar binlerce çocuğa trafik bilinci aşılayan Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı, öğrenci, veli, kamu kurum çalışanları dahil olmak üzere bugüne kadar toplam 265.832 kişiye eğitim verdi. Hem yaya hem de şoför olarak çocukları ve ebeveynleri bilinçlendiren Eğitim Parkı’nı günde onlarca kişi ziyaret ediyor. Trafik Eğitim Parkı, yaz eğitimlerinin ardından yeni eğitim-öğretim dönemiyle birlikte okul öğrencilerini de ağırlamaya devam edecek.

Çocuklar eğlenirken öğreniyor

Her gün onlarca çocuğu ve ailesini misafir eden Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklar eğlenirken öğreniyor. Teorik olarak verilen bilgiler ışığında uygulama alanına geçen öğrenciler, burada akülü araba ile test yapıyor, trafik lambalarının olduğu yaya geçitlerinde karşıdan karşıya kontrollü geçiş yapıyor.

Toksöz: “Eğitim parkımıza herkesi bekliyoruz”

Alanya Belediyesi Trafik Eğitim Parkı Sorumlusu ve Alanya Trafik Eğitim Derneği Başkanı Bilge Toksöz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitim neticesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaştık. Alanya Belediye Başkanımız Sn. Adem Murat Yücel’in de özel ilgi gösterdiği parkımız, Pandemi sürecini fırsata çevirerek baştan aşağı modernize edildi ve Pazartesi’den itibaren vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Her geçen gün gelişen parkımızda misafirlerimiz artık tünel, üst/alt geçit eğitimlerini de uygulamalı olarak alabilecek. Eğitimlerimiz tamamen ücretsiz olup maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına riayet ederek bütün vatandaşlarımızı parkımıza bekliyoruz.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki