Radyo TimeRadyo Time

Triatlon Avrupa Kupası tekrar Alanya’da koşulacak

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun yeni Başkanı Bayram Yalçınkaya ile Avrupa Triatlon Kupası’nın Alanya’da yapılması için protokol imzaladı. Başkan Yalçınkaya, 22-23 Eylül tarihlerinde koşulacak Avrupa Triatlon Kupası’nın yanısıra Türkiye Triatlon Finalleri’nin de Alanya’da koşulacağını müjdeledi.
Bu haber 498 kere okunmuş.27 Temmuz 2018, Cuma - 11:25

 Türkiye Triatlon Federasyonu’nun yeni seçilen Başkanı Bayram Yalçınkaya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Alanya’nın triatlon için vazgeçilmez bir şehir olduğunu vurgulayan Yalçınkaya, Alanya’nın triatlona bu yıl güçlü bir giriş gerçekleştirebilmesi için Türkiye Triatlon Finalleri’nin de Alanya’da koşulacağını söyledi. Alanya Belediyesi encümen salonunda gerçekleşen imza törenine Başkan Yücel ve Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın yanı sıra Alanya Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı ve yarışma direktörü Mehmet Zafer Peker, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak,Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Sönmez ve Alanya Belediyesi Spor İşleri Müdürü Levent Uğur katıldı.

 Alanya Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Alanya Doğa Sporları Kulübü Derneği tarafından bu yıl 22-23 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Triatlon Avrupa Kupası’nın yanı sıra Türkiye Triatlon Finalleri de Alanya’da düzenlenecek. 

 Bu yıl 28.’si koşulacak Triatlon Avrupa Kupasına,Aquatlon Türkiye Şampiyonası ve Triatlon Türkiye Finalleri’nin de eklenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Yücel; “27 yıldır bu şehirde gerçekleştirilen triatlon organizasyonu bu yıl da birbirinden renkli ve heyecanlı anlara sahne olacak. Göreve yeni seçilen Başkanımız Bayram Yalçınkaya’yı tebrik ediyorum. Triatlonun çekirdeğinden yetişen bir Başkan. Bu şehrin sembolü haline gelen organizasyonda bu yıl Avrupa Kupası Büyükler Yarışı, Avrupa Gençler Kupası ve Türkiye Finalleri koşulacak. 22-23 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz 28. Alanya Uluslararası Triatlon Şampiyonası’nın şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” dedi.

 Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Alanya’nın triatlon camiası adına çok önemli bir yer olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı; “Alanya, triatlon camiası için her zaman çok önemli bir yer olmuştur. Çünkü Alanya, triatlonun Türkiye’de doğduğu yerdir. Bende 1993’te burada triatlon koşmuştum. Bu yüzden hem benim hem de yönetimimiz için Alanya çok önemli. Geçen sene bir aksilik olmuş. Bir ara verilmiş. Bu sene biz Alanya’nın triatlon organizasyonunun daha iyi olması için uluslararası yarışın yanı sıra Türkiye final ayağını da buraya aldık. İkisi birlikte bu şehirde yapılacak. Çok ciddi bir katılım olacağını düşünüyoruz. Alanya’nın hem alt yapısıyla hem de tecrübesiyle bu organizasyonu çok rahat yapabileceğini düşünüyorum. Alanya ve triatlon camiası için şimdiden hayırlı olsun”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki