“Trump Türkiye’yi değil sadece ABD’yi mahvedebilir”

Vatan Partisi Alanya ilçe Başkanı Evren Kurtoğlu, ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye'yi mahvederim" tehdidine ve Antalya Altın Portakal Film Festivalinde HDP’nın Tutuklu Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikayesinin filminin gösterimiyle ilgili açıklama gerçekleştirdi.
Bu haber 113 kere okunmuş.08 Ekim 2019, Salı - 16:11

İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye'yi mahvederim" tehdidine karşı ve Fırat'ın doğusuna başlayacak olan Barış Pınarı Harekatına destek amacıyla basın açıklamasını gerçekleştirdi.
 
Kurtoğlu’nun açıklaması şöyle; “Türkiye'mizin Fırat’ın doğusundaki PKK varlığını yok etmeye yönelik kararlı tutumu dosta güven, düşmana korku vermektedir. Türkiye düşmanları afallamış, Türkiye’yi operasyondan vazgeçirmek için her yolu denemeye başlamışlardır.
 
Türkiye'nin kararlılığı sonucu ABD Başkanı Trump, bölgeden çekileceklerini ilan etmiştir. PKK/PYD/YPG/SDG/DSG isimleriyle anılan bölücü terör örgütü panik içinde ağlamaya başlamış, ABD’ye kendilerini “sattığı” için sitemde bulunmuşlardır. Dahası Trump, ABD yönetimi içindeki PKK dostu derin çete tarafından da suçlanmaya başlamış ve ona ABD’nin dostunun Türkiye değil, PKK olduğu hatırlatılmıştır. Başının üzerinde görevinden azledilme kılıcı sallanan Trump, dün akşam saatlerinde Türkiye'nin operasyonuna yol veren tavrını değiştirmiş ve Türkiye’yi küstahça hedef almıştır.
 
Trump, eğer çizgiyi aşarsa, Türkiye ekonomisini mahvedeceği tehdidini savunmuştur. Trump’ın “çizgiyi aşmak” diyerek ifade ettiği şey, PKK’nın yok edilmesidir. Çünkü PKK’nın yok edilmesi, ABD’nin Batı Asya'daki bütün planlarının geri dönülemez biçimde iflas etmesi demektir. ABD’nin bölgedeki varlığı, PKK’nın varlığına bağımlıdır.
 
Trump’ın tehditlerinin içi boştur. Göreve geldiğinden bu yana Çin’le ticaret savaşlarından, İran’a yaptırımlara, Venezuela’da hükümet darbesi yapmaktan, İsrail’in başkentini Kudüs'e taşımaya kadar birçok konuda dünyada azınlık olarak kalmıştır. Dünya artık ABD’nin efendi olduğu dünya değildir. ABD’nin Türkiye’yi mahvetme kapasitesi yoktur. Trump’ın, Türkiye’ye düşmanlık çizgisine devam ederek varacağı menzil, kendi yönettiği ülkeyi mahvetmek olacaktır.
 
Hiçbir ekonomik, askeri ya da siyasi tehdit, Türkiye'nin kararlılığını etkilememelidir. Hele hele, ekonomik ve askeri olarak gerileyen ABD’nin tehditlerine karşı ülkemiz dimdik durmalıdır.
 
Türkiye, kendisine yönelen PKK/PYD terörünü bertaraf etmek için kimseden izin almak zorunda değildir. Özellikle Suriye’deki varlığı tamamen yasa dışı olan ABD, bu konuda Türkiye’ye şart koşacak pozisyonda hiç değildir.
 
Antalya Büyükşehir Belediyesine çağrımızdır; Antalya Film Festivalinde, sırtını terör örgütüne yaslayanları, Kandil'den emir alanları, şehirlerimizin altına mayınlar döşeyenlerin öyküsünü izletemezsiniz! TSK, PKK'ya ağır darbeler vururken Antalya Büyükşehir Belediyesi bu hatadan dönmelidir”

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki