Radyo TimeRadyo Time

Trump'ın tehditlerine Vatan Partisinden yanıt

ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medyadan yayınladığı mesajlara tepki artıyor. Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu bir basın açıklaması yaptı. Dikmen, "Bu milleti Türk-Kürt düşmanlığıyla parçalamaya çalışmak hiçbir zaman mümkün olmayacaktır" dedi.
Bu haber 347 kere okunmuş.16 Ocak 2019, Çarşamba - 11:51

 Vatan Partisi, ABD Başkanı Trump'ın "Türkiye Kürtleri vurursa ekonomilerini mahvederiz" tehdidine tepki gösterdi.

 Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu şunları söyledi: “Vatan Partisi olarak Türkiye'yi tehdit eden Donald Trump’a cevap veriyoruz.

 Geçtiğimiz gün Türkiye saatiyle sabaha karşı attığı tivitlerle Donald Trump açıkça ve küstahça ülkemizi tehdit etmiştir. Ne diyor Trump tivitlerinde; "Türkiye Kürtleri vurursa ekonomik anlamda onları mahvederiz. 20 millik güvenli bölgeyi oluşturun’’ diyor. Türkiye’ye talimat vermeye kalkıyor. Donald Trump’ın tehditleri içi boş demagojiden ibarettir. Yani gerçek dışıdır.

 Kürtleri katleden Türkiye değil bizzat ABD'nin kendisi ve piyonlarıdır. Türk milleti; Kürdüyle, Türküyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Alevi'siyle ve Sünnisiyle büyük mücadeleler ve büyük acılar sonunda millet olarak ortaya çıkmıştır. Bu milleti bölmek tarihi tersine çevirmekle eş değer zorluktadır. Bu milleti Türk-Kürt düşmanlığıyla parçalamaya çalışmak hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.

 Türk Ordusunun daha önce düzenlediği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının ve yakın zamanda Fırat’ın doğusuna düzenleyeceği operasyonun amacı açıktır: Türkiye Cumhuriyeti devletinin bölünmez bütünlüğünü korumak ve Türk milletinin huzurunu tesis etmektir. Türk Ordusu hiçbir harekatında bir halka ya da etnik unsura karşı kıyım psikolojisiyle hareket etmemiştir. Aksine! Türk Ordusunun bu büyük mücadelesi kürdümüzü ateşlere atan, kirli politikalarla kırdırmaya çalışan, yok etmeye çalışan ABD’ye ve onun yönettiği PKK/PYD gibi terör piyonlarına yöneliktir. Ve bu mücadelenin başarısı, kürdümüzü terör koridorundan kurtaracak ve özgürleştirecektir. Bu yalanlarla ABD kendi suçunu örtmeye çalışmakta boşa kürek çekmektedir!

 Coğrafyamızın kaderini, Donald Trump’ın tivitleri ve ABD'nin kirli politikaları değil, Mehmetçiğimizin süngüsü ve Türk milletinin kararlı tavrı belirlemektedir.

 Değerli arkadaşlar, gün birlik günüdür. Siyasi partilerimize, derneklerimize, işçimize, çiftçimize, emekçimize, bütün Türk milletine sesleniyoruz; ABD'nin küstah tehditlerini her zaman olduğu gibi yine bozguna uğratmak için birlik olma zamanıdır. Türkiye'nin ihtiyacı budur. Bu sebeple Türkiye'nin bütün güçlerini, ABD'nin tehditlerine karşı birlik olmaya çağırıyoruz”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki