Radyo TimeRadyo Time

TÜBİTAK'tan 41 okula proje ödülü

Alanya'da geçen yıl sadece 11 okul TÜBİTAK'Tan ödül almaya hak kazanırken, bu rakam bu yıl 41'e yükseldi. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, "Bu başarılar öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin özgüven kazanması açısından önemli" dedi.
Bu haber 1397 kere okunmuş.08 Şubat 2016, Pazartesi - 14:34

 Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu , 4006 bilim fuarları sonuçlarını dün itibariyle açıkladı. Alanya'da TÜBİTAK'a proje sunan 43 okuldan 41'inin projeleri asıl olarak kabul edildi. Geçen yıl Alanya'da 11 okulun TÜBİTAK'a sunduğu projeler kabul edilirken, bu yıl okul sayısı 41'e yükseldi. Bu projeler sayesinde Alanya'da okullara sadece maddi olarak 205.000 TL ödül verilirken, bu sayının önümüzdeki yıllarda da artması bekleniyor.    

 Başarılarından dolayı projelerde emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerime teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, "Alanya’mıza, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Bilim kurgu üzerine yetenekli çocukların yeteneklerini sergilemeleri için bakanlığımız proje üretmesi için teşvikte bulunuyor. Çocuklar projeler üzerinde çalışıyorlar, o konuda gerekçeleriyle bir bilgi ağı oluşturuyorlar, TÜBİTAK'a sunuyoruz. 43 okul müracaatta bulundu, 41'inin projesi kazandı. Bu müthiş bir başarıdır. O çocukların ileriye dönük özgüven, kendilerine veli veya öğretmenlerin yaklaşımları, okulların başarısı açısından çok büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki