Radyo TimeRadyo Time

Türel gazetecilerle bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’da katıldığı iftar programının ardından gazetecilerle bir araya geldi. Türel, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bu haber 636 kere okunmuş.25 Mayıs 2018, Cuma - 14:05

 Alanya’da yaklaşık 100 milyonluk yatırımla bölgenin kapasitesinin tamamını karşılayan çok büyük bir toptancı hal yapmakta olduklarını kaydeden Menderes Türel, projeyi yerel seçimlerden önce hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi. 

 Atatürk Caddesi Projesi ve Alanya Terminali Projelerine seçime kadar yetişmeyeceği için başlamama kararı aldıklarını ifade eden Türel, bu projeleri 2019 Mart Yerel Seçimlerinde Alanya taahhütlerinin başına koyacaklarını belirtti. 

 Alanya’daki toplu ulaşımla ilgili sorunların dile getirilmesi üzerine Başkan Türel, “Alanya’nın toplu ulaşım meselesini kökten çözmek lazım. Batıyı çözelim doğu kalsın gibi bir durum olmaz. Alanya Merkez’de çalışan bir akıllı kart sistemi var. Merkezden verileri istedik o verilere göre bir güzergah planı yapmaya çalışıyoruz. Ancak diğer bölgelerde kartlı sistem yok. Öncelikle ulaşım esnafının anlaşması lazım. Bir ortak akıl geliştirmeye çalışacağız.” 

 Türel, ayrıca “Alanya ulaşımının mastırı yok” diyen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e şu yanıtı verdi: “Alanya’nın ulaşım mastırını ben çizdim; demek ki Başkan Şahin’in bundan haberi yok. Haberi olsa böyle konuşmazdı” dedi.

 Başkan Menderes Türel, Antalya-Alanya Otobanı Projesi ile ilgili soru üzerine, “Kalkınma Bakanlığında onayda, yap-işlet devret ile çıkılacak. Birkaç sene içerisinde inşaatlarının başlayacağını düşünüyorum. Hızlı tren dahil bunların tamamlanması için hedef 2023. Hızlı trende Konya’dan gelen hattı Gazipaşa’ya kadar uzattık. 2023’e kadar hızlı trenin gelmesi de söz konusu” dedi. 

 Türel, son olarak ATV Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun “Genelde olduğu gibi yerel seçimlerde de ittifak yaparak, Başarılı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i aday gösterecek misiniz” sorusuna ittifakın yerelde zor sağlanabileceğini söyledi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: Menderes Türel  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki