Radyo TimeRadyo Time

Türel yanan bölgeleri helikopterle inceledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sapadere Kanyonundaki yangın söndürme çalışmalarını inceledi. Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk’ten çalışma hakkında bilgi alan Türel, yangından etkilenen yerleşim yerlerini helikopterle havadan inceledi.
Bu haber 319 kere okunmuş.02 Temmuz 2017, Pazar - 14:32

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya’da Sapadere Kanyonu Mevkinde önceki gün öğle saatlerinde başlayan ve dün kontrol altına alınan orman yangınıyla ilgili Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk ile birlikte yangından etkilenen yerleşim yerlerini helikopterle havadan inceledi.

 Başkan Türel, gazetecilere yaptığı açıklamada bölgede bölüm bölüm çıkan yangınlarda tahminlere göre 500 hektar alanın etkilendiğini, kesin rakamın Orman Genel Müdürlüğü'nce net rakamların açıklanacağını söyledi. 

 Yanan bu alanların talan edileceğine ilişkin spekülasyon yapıldığını anlatan  Menderes Türel, "Hiçbir şekilde böyle bir şey söz konusu değil. Çünkü Orman Bakanlığı ve Genel Müdürlüğü bir senede ağaçlandırma çalışması yaparak, bu alanlarda en ufak bir müdahaleye fırsat tanımıyor. Burada da en geç bir sene içinde gereken dikimler yapacak ve biz de Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vereceğimizi ifade ettik" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki