Radyo TimeRadyo Time

Türk yolcuları uçakta en çok ileri teknoloji ve rahatlığa önem veriyor

Emirates, Türk yolcuların seyahat seçimlerini yaparken en çok neye önem verdiklerine ilişkin araştırma bulgularını açıkladı. Son dönemde uluslararası uçuş yapan 200’den fazla Türk yolcu arasında yapılan ve yüz yüze mülakat yoluyla yapılan araştırma* aşağıdaki verileri ortaya koydu.
Bu haber 291 kere okunmuş.17 Aralık 2019, Salı - 11:02

Türk yolcular kolay ve sorunsuz bir uçak yolculuğu deneyimi yaşamak için en çok rahatlık ve teknolojiye önem veriyor.

Katılımcıların %61’i yolculukları sırasında en çok rahatlığa önem verdiklerini belirtti. %54’ü havayolu seçimi yaparken koltuk rahatlığının en büyük öncelik olduğunu belirtti. %68’i uçuş sırasında kablosuz internete (Wi-Fi) bağlandığını söyledi. Araştırma katılımcılarının %60’ı biletlerini havayolu web siteleri veya uygulamaları üzerinden aldığını söyledi.

Katılımcılarla yapılan detaylı mülakatlar ayrıca yolculukları hakkında detaylı bilgileri cep telefonları yoluyla almanın yüksek öneme sahip olduğunu ortaya koydu.

Ek bulgular genel olarak, havayolunun yiyecek ve içecek ikramlarının Türk yolcular için önemli olduğunu ve ayrıca uçağın aydınlatması ve iç yerleşimi gibi estetik ayrıntılara dikkat ettiklerini gösteriyor. Türk yolcular uçuşları sırasında uçaktaki kabin ekibinin tecrübeli ve cana yakın olmasını tercih ediyor. Araştırma ayrıca Türk yolcuların tüm seyahat süresince “evde” hissetmek istediklerine, örneğin kendi damak tatlarına uygun yemek seçenekleri ve kendi dillerini konuşan havayolu personeli olmasına önem verdiklerine işaret ediyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki