Radyo TimeRadyo Time

“Türkiye daha da büyüyecek”

Partili Cumhurbaşkanı Dönemi resmen başlarken, AKP'nin "A Takımı" olan MKYK'ya Antalya'dan Milletvekili Mustafa Köse girdi, Alanyalı Övünç Özkan'a ise bu kez Disiplin Kurulu'nda görev verilmedi.
Bu haber 340 kere okunmuş.21 Mayıs 2017, Pazar - 14:22

 Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AKP) yeni dönem resmen başladı. AKP'nin Kurucu Lideri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanı oldu. 

 Bu tarihi güne Alanya'dan AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ile Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Toklu da katılıp, delege olarak oy kullandı. 

 AKP Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık, Gençlik Kolları Başkanı Alaaddin Işık, Üniak Alanya Başkanı Yılmaz İçmen de ekipleriyle Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'na giderek, bu tarihi güne tanıklık etti.

 Türkiye Cumhuriyeti'nin İlk Partili Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'ı yalnız bırakmayan Alanyalılar, sosyal medya hesaplarında paylaştıkları fotoğraf ve mesajlarla Erdoğan'a tam destek verdiler. 

 Türk siyasetinde ilklerin yaşanacağı tarihi kongreye katılmaktan dolayı büyük onur yaşadıklarını ifade eden AKP İlçe Başkanı Berberoğlu, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kongrede kurucu olduğu AKP'ye yeniden Genel Başkan oldu. Türkiye'de ilk kez milletin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi kurduğu ve büyüttüğü partinin başına geçti. Erdoğan, “Türkiye'de yeni bir atılım dönemi başlıyor. Bu atılımla ülkemiz büyüyecek, gelişip kalkınacak" dedi. 

 Köse listede, Özkan'a görev verilmedi. Öte yandan AKP'nin yeni dönem "A Takımı" da belli oldu. Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) en dikkat çeken isimlerden biri sürpriz bir kararla İçişleri Bakanlığı Görevinden istifa eden Efkan Ala oldu. Ala, Erdoğan'ın partiye dönüşüyle birlikte MKYK'ya girdi. Başbakan Binali Yıldırım'ın liste başı olduğu MKYK'ya Antalya'dan Milletvekili Mustafa Köse de girdi. Bir önceki dönemde Disiplin Kurulu Üyesi olan Alanyalı Övünç Özkan'ın bu kez Disiplin Kurulu'na girmemesi dikkat çekti. Öte yandan, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MKYK Listeleri üzerinden kabine değişikliğine ilişkin değerlendirmesinde, "MKYK Listelerinde baktığımızda, yüzde 30 civarında bir değişim var. Bu durum, Kabine'de de yüzde 20-30 civarında bir değişimin habercisi olabilir" dedi. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki