Radyo TimeRadyo Time

Türkiye Gençlik Birliği TGB Alanya’dan Çağrı

TGB, 23 Nisan dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 494 kere okunmuş.23 Nisan 2019, Salı - 15:18

Türkiye Gençlik Birliği TGB Alanya İlçe Başkanı Emin Ermicik, “23 Nisan 1920 tarihinde Anadolu’da milli mücadelenin siyasi ayağını örmek adına, Türk Milleti’ni işgal güçlerine karşı birleştirmek adına, çok büyük bir adım atılmıştır” diyerek önce “Geldikleri Gibi Giderler” diyen Muatafa Kemal İstanbul boğazında karamsarlığa kapılmaksızın 6 aylık süreçte Anadolu’daki mücadeleyi örmeye başlamıştır” dedi. Ermicik “Ardından tüm İngiliz tehditlerine rağmen cesaretle ileri atılmış ve Samsun’dan “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek Anadolu’daki tüm işgalcilere meydan okumuştur.

Bizler de bugünün Mustafa Kemalleri olarak tekrardan 19 Mayıs’ta Türk halkını İstanbul’da yapacağımız büyük yürüyüşe davet ediyoruz ve Türk gençliğinin vazifesini bugünde ABD’nın kara gücü PKK’ ya karşı “Ya İstiklal Ya Ölüm” sloganlarıyla meydan okumaya çağrıda bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Gençlik Birliği TGB Alanya ilçe başkanı Emin Ermicik’in 19 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirecekleri büyük etkinlikle ilgili detaylarında yer aldığı açıklamasının ayrıntıları şöyle:

"Devletimizin kuruluşunda en önemli durak olan 23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM, büyük Türk Milleti’nin yeniden var olmasının ilk adımıdır. TBMM, işgalci emperyalist güçlere karşı verdiğimiz kurtuluş savaşını yönetmiş ve onu zafere ulaştırmıştır. Elde ettiğimiz bu zafer yine Türk Milleti’nin yoğunlaşmış iradesi olarak sonrasında Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Osmanlı hanedanlığının tek adam yönetimi yerine Türk Milleti’nin iradesi konulmuş, milletimiz kendi iradesi olan TBMM tarafından yönetilmeye başlanmıştır.

Her ulusal egemenlik ve çocuk bayramımızı kutlanırken, Büyük Milletimizin bitmez tükenmez coşkusunu gören emperyalist ve yerli iş birlikçileri derin endişe ve üzüntüye kapılıyorlar. Ülkemizi bölüp parçalamak hedeflerinden bir türlü vazgeçemeyen bu şer güçleri her seferinde hüsrana uğruyor. Milletimizin birlik ve dirliğinin çimentosu olan bu milli günlerimizi ve söylemlerimizi ortadan kaldırmak unutturmak için her fırsatta yeni tuzaklar kuruyorlar.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da yanan İstiklal ateşi, 23 Nisan 1920’de tüm yurda yayılmıştır. 100 yıl sonra o ateş yine ülkemizin dört bir yanında yanmakta ve giderek büyümektedir.

100 yıl önce bütün zorlu koşullara rağmen emperyalizme karşı galip gelen fedakar, kahraman ve cesur Türk Milleti, bugün de bütün tehditlere ve saldırılara rağmen galip gelecektir.

Ülkemiz, üretimsizlik illetinin getirdiği ekonomik sancılarla boğuşmakta ve Mehmetçiğimiz, Amerikan emperyalizminin taşeronu PKK’ya karşı cephede çetin bir mücadeleyi sürdürmektedir.

Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen şer odakları her türlü yolu denedikleri projeleri hüsrana uğradıkça milletimizin çelik iradesini temsil eden bu gücü azaltma ve yumuşatma yönünde baskılarının yoğunlaştırmış bulunuyorlar. Kısa zamanda bu girişimlerinin sonuçsuz kaldığını, kazananın yine Türk Milleti olacağını göreceklerdir.

Türkiye, emperyalizme karşı zaferler kazandıkça Atatürk’ü keşfetmekte, Atatürk’ü keşfettikçe de birleşmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir. O’nun açtığı yolda ve gösterdiği hedefte birleşmek Türk gençliğinin en büyük görevidir.

Büyük dirilişimizin 100. yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğunu bütün cihana göstermek görevimizdir.

Türk gençliği olarak milletimizin en geniş kesimleriyle bu birliği oluşturmak ve büyütmek için görev başındayız.

Türkiye Gençlik Birliği olarak, tarihimizden, kahramanlarımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve kuvvetle 19 Mayıs’ın 100.yılında İstanbul’da büyük bir gençlik yürüyüşü ve gençlik şöleni düzenleyeceğiz.

Bütün halkımızı bu birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs’ın 100. yılında, TGB’yle İstanbul’da yürümeye davet ediyoruz.

100. yılında yeniden zaferlere el ele ve omuz omuza yürüyeceğiz

Şimdiden milletimize bu bayram gününde bunun müjdesini veriyoruz. Bu güzel bayramı bize miras bırakan Büyük kurtarıcı Atatürk ve silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize saygıyla minnetle anıyoruz. Bu duygularla ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun"

Etiketler: TGB   Alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki