Radyo TimeRadyo Time

“Türkiye Kamu Sen’i kendi devşirme ve yanaşma yapılarıyla karıştırmasınlar”

Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Burhan Ulu, basın açıklaması yaparak, “Türkiye Kamu Sen’i kendi devşirme ve yanaşma yapılarıyla karıştırmasınlar” dedi.
Bu haber 194 kere okunmuş.09 Temmuz 2019, Salı - 15:10

Ulu’nun açıklaması şöyle: “Hiçbir zaman bir duruş sahibi olmamış, iktidar yandaşlığı ve yalakalığı ile baskı, tehdit ve rüşvet niteliğindeki makam pazarlamacılığı yaparak, palazlanmış bir sendika, baştan sona hezeyan ve aynı zamanda komedi niteliğinde bir paylaşım yaparak, kendilerini ve bizi hak etmediğimiz tanımlarla tanımlama gafletine düşmüştür.

Bir kere Türkiye Kamu Sen, özü sözü bir olanların sendikasıdır. Türkiye Kamu Sen, hem alanda hem de kamuda kuruluş ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösteren bir yapıdır. Türkiye Kamu Sen’i kendi devşirme ve yanaşma yapılarıyla karıştırmasınlar.

Türkiye Kamu Sen, kuruluş ilkeleri ve sendikal duruşu ile iktidar gücüne rağmen dik durmuş ve hep büyümüştür.

Bu sözde sendika yöneticilerinin asıl karın ağrısı Türkiye Kamu Sen’in iktidar gücü olmadan hatta iktidar gücüne rağmen büyümesidir. Bu onların menfaat ve kişisel çıkardan başka bir şeye çalışmayan beyinlerinin alabileceği bir husus değildir.

Yaklaşık her iki memurdan birinin gönlünü kazanmış gibi büyük laflar eden bu sözde sendikaya çalışanların neredeyse tamamı ancak gülmektedir. İnsanlara hür iradesiyle sendikal tercihte bulunma hakkını çok gören, “Bize üye olmazsanız işiniz olmaz, idareci olamazsınız” diyerek gönül kazandığını düşünmek ancak aptalca bir ruh halinin tezahürü olabilir.

Türkiye Kamu Sen, başarı hazımsızlarına ve sendikacı bozuntularına rağmen inandığı yolda ve kuruluş ilkeleri çerçevesinde “sadece sendikacılık” yapmaya devam edecektir”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki