Radyo TimeRadyo Time

TÜRSAB seçime gitti

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Alanya Yöre Temsil Kurulu Seçimi tamamlandı. Kerim Sarıkaya ve Bilal Korkmaz’ın yarıştığı seçimde 57 oy alan Bilal Korkmaz TÜRSAB Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı oldu.
Bu haber 1144 kere okunmuş.25 Temmuz 2018, Çarşamba - 14:16

 Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, yeni yönetmelikle birlikte bölgesel yürütme kurullarının   yerine oluşturulan Yöre Temsil Kurulu Seçimi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası  Konferans Salonu’nda yapıldı. 

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden konuşma yaptı. Özden üyelere Firuz Bağlıkaya yönetimindeki TÜRSAB’ın 5 aylık icraatları ile ilgili bilgiler verdi. Ardından ise divanda yer alarak seçimi yönetti.  

 Adaylardan ilk olarak kürsüye Başkan Adayı Kerim Sarıkaya çıktı. Sarıkaya, kısa tuttuğu açıklamasında “Bugüne kadar TÜRSAB içerisinde çeşitli görevlerde yer aldım. Son olarak Alanya BYK Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdim. Alanya turizmi için her zaman elimden geleni yaptım ve yapmaya devam edeceğim” dedi. 

 Kürsüye çıkan Başkan Adayı Bilal Korkmaz ise 18 yıl süren Başaran Ulusoy yönetimine yönelik eleştiriler yaptı. Korkmaz, “Alanya’da bölgesel yürütme kurulunun oluşmasında rol alan birisiyim. Bu kadar süreden sonra ara verdim. Her kuruluşta çok uzun görev yapmakta hoş değil. Bazı nedenlerle görevden alındık, yönetimle ters düştüğümüz için. Şimdi bugün neden aday olduğumu sorarsanız uzun süredir Başaran Ulusoy başkanlığında yönetim vardı. Artık TÜRSAB acentelere zarar verir konuma geldi. TÜRSAB hiçbir şeye faydalı olamadı. TÜRSAB kurum olarak ülkeye devlete ve kendi, üyelerine faydalı olamadı. Kesinlikle adil ve hakkaniyetli olacağım” ifadelerini kullandı. 

 Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Sandık başına giden 112 üyeden 57’si Bilal Korkmaz’a 54’ü ise Kerim Sarıkaya’ ya oy verdi. Seçimi 3 oy ile Bilal Korkmaz kazandı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: TÜRSAB  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki