Radyo TimeRadyo Time

Turuncu Bayrak başvuruları başladı

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Turuncu Bayrak Yarışması, 15. yılında gıda güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla yenilenerek devam ediyor.
Bu haber 109 kere okunmuş.07 Şubat 2018, Çarşamba - 13:45

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Teknik Personelleri tarafından yapılan denetimler sonucunda hijyen kriterlerine uygunluğu belirlenen işletmeler, Alanya’da 15 yıldır Turuncu Bayrak”la ödüllendiriliyor. 

 İşletmelerde, hijyen sembolü niteliği taşıyan Turuncu Bayrak’la ilgili başvurular bugün başladı. Başvurular 09 Mart Cuma 2018 mesai bitimine kadar devam edecek. Alanya Belediyesi tarafından yürütülen, prestij ve kalitenin de göstergesi olarak kabul edilen Turuncu Bayrak Yarışması sayesinde işletmeler, sundukları hizmetin hijyen kurallarına uygun olduğunu müşterilerine ilan edebilme fırsatı yakalıyor. 

 Turuncu Bayrak Projesi’ne katılmak isteyen işletmeler direkt Alanya Belediyesi’ne müracaat edebiliyor ya da mail yoluyla başvurabiliyor. Başvuru yapan işletmeler, Alanya Belediyesi tarafından oluşturulan komisyon tarafından değerlendirmeye alınıyor. Komisyon işletmeyi yerinde denetleyerek, Turuncu Bayrağı hak edip etmediğine karar veriyor. Hak eden işletmelerin Turuncu Bayrakları, düzenlenen bir törenle sahiplerine teslim ediliyor. Hijyen ve kaliteli hizmet ödülü olarak kabul edilen Turuncu Bayrağı alan işletmeler ise bu bayraklarını bir yıl boyunca işletmelerinde sergileyebiliyor.
 
 2018 yılında Turuncu Bayrak Yarışmasına başvuruları kabul edilecek işletme grupları ise şunlar: restoran, pastane, ekmek fırınları, dondurma, pasta ve yufka imalathaneleri, yemek fabrikaları, kasaplar, okul öncesi eğitim kurumu, okul kantinleri, bayan kuaförleri.

 Başvurular bugünden itibaren dilekçe ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne şahsen veya mail yolu ile yapılabilecektir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki