Radyo TimeRadyo Time

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü bilinç oluşturmak için önemli bir gündür"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Bu haber 233 kere okunmuş.03 Aralık 2019, Salı - 00:03

Böcek; “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu günü bir kutlama olarak değil, engelli kardeşlerimizin sorunlarını, taleplerini, ihtiyaçlarını belirlemek ve çözüm üretmek adına değerlendirmeliyiz. Hepimizin potansiyel birer engelli olduğunu unutmadan, engelli bireylerimize daha engelsiz bir yaşam sunmak ortak görevimizdir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü bu anlamda bir bilinç oluşturmak için önemli bir gündür. 

Bugüne kadar engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettim. “Planlı, kurallı ve kimlikli kent” oluşturmak hedefiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin eksiklerini tespit ederek, bunlara yönelik çalışmalar yapmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. 

Engelli asansörü, engelli plajı, Engelli Rehabilitasyon Merkezi, engelli danışma büroları, engelli hizmet aracı, mola evleri rampalar, şarj istasyonları aslında basitmiş gibi görünen ama sizler için büyük öneme sahip ihtiyaçlar. Tüm bunların bilinciyle Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçireceğimiz projelerde engelli hemşehrilerimizin yaşamlarını daha da kolaylaştıracak adımlar atacağız. 

Engel tanımayan kardeşlerimizin en önemli sorununun istihdam olduğunu biliyoruz. Engelli Rehabilitasyon Merkezimizde bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve onları üreten bireyler haline getirmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Kendilerine yeten bireyler haline getirerek daha engelsiz bir yaşam sürmelerine yardımcı olacağız. Bu konudaki en büyük eksiğin toplumu bilinçlendirme çalışmaları olduğunu farkındayız. Çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırarak kafalardaki engelleri kaldıracağız. 

Tüm bunları yaparken engel tanımayan kardeşlerimiz kadar değerli ailelerini de unutmayacağız. Çocuklarının geleceği için duydukları endişeleri gidermek, Antalya'mızda engelsiz yaşamı her alana taşımak adına elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. 

Birlikte hayata geçireceğimiz projelerle çok daha güzel bir yaşamı engelli kardeşlerimize sunacağımızdan eminim. Daha aşmamız gereken pek çok engel olduğunu biliyoruz. Biz birlikte yaparız”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki