Radyo TimeRadyo Time

“Ulaşım sorununu Vatan Partisi çözer”

Vatan Partisi Alanya Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu, Alanya'daki ulaşım problemine çözümlerini anlattığı basın toplantısı gerçekleştirdi.
Bu haber 561 kere okunmuş.13 Şubat 2019, Çarşamba - 11:41

 “Alanya’nın ulaşım sorunu, ancak neşter vurarak çözülür” diyen Kurtoğlu, “Ulaşım alanında bir koordinasyon kurulu oluşturulacaktır. Bu kurulun bilgisi olmadan ulaşım alanındaki birimler, şirketler ayrı planlama yapamayacaktır. Ulaşım alanında gerekli bağlantılar bu şekilde sağlanacaktır. Deniz ulaşımı konusunda diğer ilçelere ulaşım noktasında çalışmalar yürütülecek” dedi. “Burada sorumluluk Büyükşehir Belediyesi’nde diyerek, sıyrılmaya çalışan başkan adaylarımız var” diyen Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Faruk Kurtoğlu “Dokunmaya korkuyorlar. Otobüs hatlarımız bu yoğunluğu taşıyamamakta ve iflas etmek üzeredir. Doluluk nedeniyle bazı bölgelerde vatandaşlarımız, beklediği durağın önünden geçen 3-4 otobüsün durmadığı anlarla karşı karşıya kalmaktadır. Saati belli olmayan disiplinsiz çalışan hatlarda diğer bir sorun olarak karşımızda. Bütün bu açmazlarla birlikte Alanya’mız da ulaşım son derece pahalıdır. Bunu çözmek mümkün. Sıkışınca topu Büyükşehir Belediyesi’ne atmayı adet edindiler. Halkımızı toplu taşımadan uzaklaştıran ve otomobile mahkum eden bu zihniyeti reddediyoruz. Yasalarda Alanya Belediye’mizin de yapabileceği birçok şey vardır” şeklinde konuştu.

 Kurtoğlu’nun açıklamasının ayrıntıları şöyle; “Otomobili ketlerin tahtından indirecek ve insanı tahta çıkaracağız. Bu düzen otomobile taparken, halk trafik teröründe kırılıyor. Halkçı belediye, otomobilin değil, işine giden insanın hizmetinde olacaktır. İnsanlarımız yollarda saatlerce perişan olmayacak. Otobüsteki, yaya kaldırımındaki yurttaşın belediyesini kuracağız.

 Ulaşım alanında bir koordinasyon kurulu oluşturulacaktır. Bu kurulun bilgisi olmadan ulaşım alanındaki birimler, şirketler ayrı planlama yapamayacaktır. Ulaşım alanında gerekli bağlantılar bu şekilde sağlanacaktır. Deniz ulaşımı konusunda diğer ilçelere ulaşım noktasında çalışmalar yürütülecek.

 Tramvay veya troleybüs ulaşımı, halkımızın sahile inmesini, denizle buluşmasını sağlayacak şekilde hayata geçirilecek.

 Kara ulaşımının tek çare olduğu ve kapasitenin artık yetersiz kaldığı bulvarlarda yeni yol planlamaları yapılacak.

 Öğrencilerimiz toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanacaktır. Sadece belediyeden yıllık bir kart alacaklar ve bunun karşılığında sınırsız şekilde yıl boyu ücretsiz yolculuk edecekler.

 60 yaş üstü yurttaşlarımız, büyüklerimiz aldıkları kart karşılığı toplu ulaşımdan saat sınırlaması olmadan yararlanacaktır. Kimsenin 60 yaş üstü yurttaşlarımızı eve kapanmaya zorlama hakkı bulunmamaktadır. Alanya’mız da yaşlı gördüler mi duraklarda durmayan otobüslerimiz var. Bunu kabul etmiyoruz.

 Alanya’mızı otopark sorunu, yer altı ve üstünde çok sayıda akıllı otopark inşa ederek çözülecektir. Yer altı otoparkları planlanacak ve üstleri park alanına dönüştürülecektir. Ayrıca fazla gideri olmadığından hareketle, otopark ücretlerine zam yapılmayacaktır.

 Otoparklardan elde edilen gelir, başka amaçlarla kullanılamaz. Bu gelirler sadece, çok sayıda yer altı ve yer üstünde akıllı katlı otoparklar inşasında harcanacaktır. Böylece yeni otoparkların inşasının kaynak sorunu da ortadan kalkacaktır”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki