Radyo TimeRadyo Time

"Ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için haydi 1 Mayıs’a"

KESK, DİSK ve Antalya Barosu ortak yazılı basın açıklaması yaparak, 1 Mayıs'ta meydanlarda buluşmak için çağrıda bulundu.
Bu haber 275 kere okunmuş.26 Nisan 2019, Cuma - 14:05

Açıklama şöyle: "İşçisi, işsizi, emekçisi, çiftçisi, emeklisi, esnafı, öğrencisi, kadını, genci, yaşlısı; aydını, sanatçısı, gazetecisiyle tüm Alanya halkı 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın, emekçi çoğunluğun insanca yaşayacağı bir memleket özlemiyle 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar, halk değil; krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Bizi işsizliğe, yoksulluğa, köleliğe ve düşmanlığa mahkûm etmek isteyen düzene karşı,   insanca, özgürce, kardeşçe yaşama irademizi göstermek için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz konulmasına, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine karşı, haklarımıza sahip çıkmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz; çünkü sokaklarda, meydanlarda, grevlerde ve hatta seçim sandıklarında bile hakkımızı savunmak, tepki göstermek “suç” olarak ilan edilmiştir. Biz böyle bir düzeni kabul etmiyoruz. Demokrasi için, seçme-seçilme, örgütlenme ve grev hakkımız için 1 Mayıs meydanlarındayız.

Çalışırken ölmemek, açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlere, taşeron köleliğine, güvencesizliğe mahkûm olmamak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Yıllardır bizim sırtımızdan elde ettikleri nimetleri halkıyla paylaşmayanlara, “Hep bana” diyenlere, işimize, aşımıza, haklarımıza el uzatanlara karşı, zam-zulüm-işsizlik son bulsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Muhalifleri, akademisyenleri, gazetecileri, siyasetçileri hapishanelere dolduranlara karşı, kendi kurallarına bile uymayan bir rejime karşı hak, hukuk, adalet için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Tek kişinin egemen olduğu, onun konuşup milyonların alkışlamak zorunda kaldığı bu düzene karşı, düşünmek, konuşmak, yazmak, çizmek, itiraz etmek özgür olsun diye 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

ABD emperyalizminin ve işbirlikçilerinin bölgemizde ve tüm dünyada sürdürdüğü savaşlara karşı barışı savunmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz.

Cinsiyeti, kimliği, inancı sebebiyle insanların ikinci sınıf yurttaş edilmesine karşı, barış, kardeşlik içinde yaşayacağımız bir ülke ve dünya kurmak, eşit yurttaşlık hakkımız için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz. Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkmak için haydi 1 Mayıs'a! Biz Alanya 1. Mayıs Tertip Komitesi, sendika ve meslek örgütleri olarak halkımızı 1 Mayıs 2019 Çarşamba günü saat 11.00’de Kuyular önü Meydanı’nda toplanmaya ve arkasından Şelale Meydanı’nda yapacağımız mitinge davet ediyoruz.

Ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için; haydi 1 Mayıs’ta alanlara! Yaşasın işçilerin, emekçilerin birliği! Yaşasın 1 Mayıs!"

Etiketler: KESK   DİSK   Antalya Barosu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki