Radyo TimeRadyo Time

Milletvekili Subaşı çiftçilerin kredi ödemelerini Bakan Albayrak’a sordu

Son yıllarda çiftçilerin zor durumda olmasını Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, plan bütçe komisyonunda dile getirdi
Bu haber 511 kere okunmuş.11 Aralık 2019, Çarşamba - 16:08

Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Plan Bütçe komisyonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a soru yöneltti. Subaşı’nın komisyon sırasında Bakan Albayrak’a çiftçilerin kredi geri ödemelerinin yeniden yapılandırmasıyla ilgili sorusuna Bakan Albayrak’tan yazılı cevap geldi.

Milletvekili Hasan Subaşı, Türk tarımının önemine değinerek çiftçilerimize sahip çıkmamız gerektiğine değinerek, borçlarının yapılandırılması gerektiğini vurguladı.

Milletvekili Hasan Subaşı, çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldığı düşük faizli kredi geri ödemelerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin çalışma ile ilgili Plan Bütçe komisyon toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a soru yöneltti. Bakan Albayrak, Milletvekili Subaşı’na yazılı cevap verdi. 

Berat Albayrak vermiş olduğu cevapta “7166 sayılı Kanunun 17. Maddesi ile 6824 sayılı Kanun’a eklenen Geçici 2. Madde kapsamında, tarımsal üretime devam etmeleri şartıyla mevzuatta tanımlanan borçlulara, Kanunun, yayınlanmasını takip eden 3 ay içinde başvurmaları şartıyla borçlarını yeniden yapılandırabilme imkanı sağlanmıştır. Diğer taraftan, hali hazırda Ziraat Bankası ve TKK tarafından da kredi kullanıcıları için yeniden yapılandırma seçeneği de bulunmaktadır” dedi. 

Etiketler: Hasan Subaşı   Antalya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki