Radyo TimeRadyo Time

Uluslararası derginin kapak konusu “Isparta”

Turizm sektöründe uluslararası yayın yapan TOURMAG Turizm Dergisi’nin kapak konusu Isparta oldu.
Bu haber 630 kere okunmuş.13 Temmuz 2019, Cumartesi - 11:55

Isparta Valiliği öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), sürdürebilir kalkınma ve turizm hedefiyle sektörün ilgili kurum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği çalışmalardan olumlu sonuçlar elde edilmeye devam ediyor. Turizm dünyasına farklı bir pencereden bakışıyla dikkat çeken, turizm sektörünün uluslararası prestijli dergilerinden TOURMAG Turizm’in yeni sayısının kapak konusu ‘Gülün ve Lavantanın Başkenti Isparta’ oldu. Kapak yaptığı Isparta’ya 24 sayfasında yer veren İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan okur profili Türkiye ve 34 ülkeden turizm sektörünün profesyonelleri, seyahat acenteleri, tur operatörleri, son tüketicilerden oluşan TOURMAG Turizm Dergisi’nin yeni sayı sunuş yazısında ise şu ifadeler yer aldı; 

“Bugüne kadar gül ve lavanta ile gündeme gelen Isparta, şimdilerde sahip olduğu farklı turizm değerleriyle ön plana çıkmaya başladı. Büyük İskender’den Bizans’a, Kurtuluş Savaşı’nın kilit şehri olmasından Provence ilhamına kadar şehir öylesine önemli turizm değerlerine sahip ki, bugüne kadar nasıl olur da ön plana çıkmaz diye sormadan edemedik. Hürriyet Seyahat Yazarı ve NTV Ayrıcalıklı Rotalar Programı Yapımcısı Saffet Emre Tonguç’un TOURMAG Turizm Dergisi için kaleme aldığı Isparta yazısı ile gündemimize giren Isparta’yı tüm ayrıntılarıyla inceleyerek; Vali, Belediye Başkanı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Ispartalılar ile konuştuk.”

24 sayfa yer ayrıldı

Bugüne kadar gül ve lavanta ile gündeme gelen Isparta’nın şimdilerde sahip olduğu farklı turizm değerleri ile kapak konusu yapıldığı dergi sayfalarında hayli ilginç haberlere de yer verdi. Okur profili Türkiye ve 34 ülkeden turizm sektörünün profesyonelleri, seyahat acenteleri, tur operatörleri ve son tüketicilerden oluşan TOURMAG Turizm Dergisi yönetiminin toplamda 24 sayfa olarak yer verdiği Isparta incelemesinde; Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Madenci ve Ispartalıların görüşlerine de yer verildi.

Usta kalemlerden derinlemesine gezi yazıları

TOURMAG Turizm Dergisi sayfaları dolu ki, Türkiye’nin yedi bölgesinden ilginç bulacağınız turizm haberlerinin yanında Antalya, Bodrum ve Kapadokya bölgelerinden turizm haberleri de dergi sayfalarında İngilizce olarak yer alıyor. TOURMAG sayfalarında Saffet Emre Tonguç’un Isparta yazısı dışında, usta kalemlerin gezi yazıları da okurlarını bekliyor. Serda Büyükkoyuncu’dan Fransız Rivyerası ve Nice, Yaprak Gürdal’dan Uganda’nın kuzeydoğusundaki Karamoja, Yiğit Uygun’dan “Mutlaka görülesi” olarak yorumladığı Meis Adası, Melih Daşgın’dan “Gözlerime inanamıyorum” dedirtecek Faroe Adaları, Serap Gürses’ten GAP Turu, Barış Kadıoğlu’ndan Güney Amerika gezisinin ilk durağı Peru, bunlardan sadece bazıları.

Türkiye’nin yedi bölgesinden ilginç bulacağınız turizm haberlerinin yanında bölgelerden turizm haberleri de dergi sayfalarında İngilizce olarak yer alıyor. TOURMAG Turizm Dergisi’ne, dergi satış noktalarının yanı sıra Turkcell Dergilik uygulamasından da ulaşılabiliyor.

Etiketler: TOURMAG   Isparta  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki