Üniversite öğrencisine 5 metreküp su bedava

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçim vaatleri arasında yer alan üniversite öğrencilerine yönelik Can Suyu Projesini hayata geçirdi. ASAT Genel Kurulu’nda üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla 5 metreküpe kadar su kullanımının ücretsiz olması karara bağlandı. ASAT Genel Kurulu ayrıca su satış tarifesinde düzenlemeye gidilmesi yönünde karar aldı.
Bu haber 67 kere okunmuş.14 Eylül 2019, Cumartesi - 12:50

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ASAT Genel Kurulu’nda üniversite öğrencilerini sevindiren bir karar alındı. ASAT Genel Müdürlüğü’nün üniversite öğrencileri için Öğrenci Aboneliği oluşturması ve üniversite eğitimini Antalya’da gerçekleştirdiğini gerekli evraklarla beyan eden öğrencilerin kullandıkları suyun ilk 5 metreküpünün ücretinin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması karara bağlandı. Böylece Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçimden önce üniversite öğrencilerine verdiği Can Suyu sözünü de yerine getirmiş oldu. 

Öğrenci tarifesinden yararlanabilmek için öğrencinin örgün eğitimde öğrenim görmesi, belirtilen adreste oturduğunu ikamet belgesi ile kanıtlaması, herhangi bir yerde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması, her yıl Ekim Ayı sonuna kadar öğrenci belgesini kuruma ibraz etmesi ve ailesiyle yaşamıyor olması gerekiyor. 

ASAT Genel Kurulu’nda ayrıca içme suyu tarifesi, atıksu tarifesi, kaynak suyu ve arıtılmamış su satış tarifesi, hizmet ve teminatlar tarifesi ve yaptırımlar tarifesinin yeniden değerlendirilmesi konusu ele alındı. Genel Kurul’da su ücretlerinde yüzde 20 artış öngören tarife düzenlemesi oy çokluğuyla kabul edildi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek kararın alınmasından sonra yaptığı açıklamada, “20 yıldır Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptığım süreçte hep yapıcı olmaya çalıştım. Yeri geldi su zammına evet verdiğimiz günler de oldu. Geçmiş dönemle bir hesabımız yok. Beni şu anki durum ilgilendiriyor. Mevcut devraldığımız borçlarla ilgili zam yapıyoruz” dedi. 

Su tarifesindeki artış kararından önce ASAT Genel Müdürü ve yardımcıları ile geniş çaplı bir değerlendirme yaptığını ifade eden Başkan Böcek, “Biz bütün ilçe belediyelerimizi hep kendimiz gibi göreceğiz dedik. Muhtarları dinledik, suyu olmayan yaylalarımız var. Antalyalı yılda 70 milyon faiz ödüyor. Su zammı geçmiş dönemden beri yapılır. Ülke ekonomisindeki sıkıntılar bellidir. Bu konularla ilgili biz çalışmalarımızı yaptık. ASAT’ta arkadaşlarımız yüzde 35 zam yapmazsak yatırım yapamayacağız dediler. Biz de düşündük toplantı yaptık her yerden hesap ettik. Yatırımları her şeyi ortaya koyduk. 5 yıl süre içerisinde bundan sonra zaten zamla ilgili bir sıkıntımız olmayacak” diye konuştu. 

Toplantının sonunda ASAT Genel Kurulu su satış tarifesindeki ücretlerin yüzde 20 arttırılarak belirlenen şekilde uygulanmasını oy çokluğuyla karar bağladı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki