Radyo TimeRadyo Time

"Üretimin ve istihdamın önünü açmalıyız"

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan’ın 2020 ekonomisine ilişkin açıklama yaptı.
Bu haber 253 kere okunmuş.23 Aralık 2019, Pazartesi - 15:47

BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, “2018’in ikinci yarısında yakalandığımız kur şoku ile finansal ve reel sektörde yaşanan dalgalanmalar üretime, reel sektöre ve kobilere önem vermemizin gerekliliğini bir kez daha göstermiştir.

Şu dönemde enflasyon ve faizlerin inmiş olması ekonomimizin pozitif bir ivme yakalama çabalarını memnuniyetle izliyoruz. Dünyanın parasal genişleme dönemine girdiği bu dönemi iyi değerlendirmeli ve istihdamın lokomotifi kobilerimizin finansa erişimini kolaylaştırılarak üretimin ve istihdamın önünü açmalıyız. 

Özellikle bölgemizde turizm ve iyi bir ivme kazanması ülkemizin cari dengelerini pozitife çevirmede önemli rol oynamıştır. Ülkemizin daha iyi tanıtılması, turizme daha çok ivme kazandırmak için alınması düşünülen konaklama vergilerinden, yerel yönetimlere ve kültür varlıklarının ortaya çıkartılıp turizme kazandırılmasına pay ayrılmalıdır" dedi. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki