Radyo TimeRadyo Time

"Vatan bütünlüğü ve güvenlik için İncirlik Üssü ABD’ye kapatılsın"

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, Türkiye çapında partisinin başlatacağı kampanya hakkında basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 605 kere okunmuş.05 Mayıs 2017, Cuma - 11:17

 Vatan Partisi İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, bir basın toplantısı düzenleyerek, İncirlik Üssünün ABD uçaklarına kapatılması gerektiğini belirtti ve Vatan Partisi’nin bu amaçla ülke çapında kampanya başlattığını açıkladı. Kurtoğlu, Alanya’nın bu yıl turizmde ve yaş meyve, sebze ihracatında geçtiğimiz 2 yıl öncesine göre daha iyi bir yıl geçireceğini belirterek, “Bölge ülkeleriyle düzelme yoluna giren ilişkilerimizin devamı için ABD’nin bölgemizdeki haşere faaliyetlerinin merkezi olan İncirlik Üssü artık kapatılmalı ve burası üzerinden gelecek olan riskler ortadan kaldırılmalıdır” dedi. 

 Bölge ülkeleri başta Rusya olmak üzere Suriye’ye varıncaya kadar ilişkilerimizde ciddi düzelme konusunda ilerlemeler sağlanmıştır diyerek, “Ülkemizin güvenliği bölge ülkelerinin güvenliğinden geçer. ABD, AB ve İsrail bunun önündeki en önemli engeldir. Partimiz bu anlamda dış ilişkilerde ciddi adımlar atmış hükümete yol göstericilik yapmıştır. Rusya’yla ilişkilerimizin düzelmesinde üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Şimdide yine bölgemizi, Alanya’mızı da tehdit eden Adana’daki İncirlik Üssü’nün kapatılması için ne gerekiyorsa yapılacaktır” dedi.

Açıklamanın devamı şöyle:

“Türkiye, PKK ve FETÖ Terör Örgütlerini yurt içinde ve sınır ötesinde temizlemek amacıyla büyük bir mücadele yürütmektedir. Bu mücadele, sınır ötesindeki boyutuyla savaş özelliğindedir. Türkiye, Vatan Savaşı içindedir.

 ABD tankları sınır boylarımızda PKK/PYD’nin terör faaliyetini korumak ve desteklemek için mevzilenmiş bulunuyor. ABD uçakları yine PKK’yı koruma amaçlı devriye uçuşları yapmaktadır. İncirlik Üssü’nün bugünkü işlevi, ABD ve İsrail’in terör koridorunu korumak ve Doğu Akdeniz’e ulaştırmaktır. ABD’nin Suriye ve Irak topraklarındaki hava kuvvetlerinin bir numaralı düşmanı Türkiye’dir.

 ABD yetkilileri, Bölücü Terör Örgütü PKK/PYD’nin silahlı unsurlarından “Kara gücümüz” diye söz ediyorlar. Vatan toprağımız olan İncirlik üssü, ABD Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD’yi desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.
    
 Yine İncirlik üssünün 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ’nün darbe girişimine yataklık ettiği belgelenmiş bulunmaktadır. İncirlik Üssü bu açıdan ABD’nin Türkiye hükümetini devirme ve Türkiye kalesini içeriden ele geçirme girişimlerinin de hizmetindedir.
    
 Apaçık ortadadır; İncirlik Üssü Türkiye’nin güvenliğine hizmet etmiyor. Hükümet, vatan toprağımızda Türkiye’ye karşı bir müdahale ve saldırı üssü bulunmasına izin vermektedir.

 İncirlik üssünden vatan bütünlüğümüze ve güvenliğimize yönelen silahlı tehdidi deve kuşu gibi kafamızı kuma sokarak göğüsleme olanağı bulunmuyor. Her tehdit ancak bir gerçeklik olarak saptandığı zaman bertaraf edilebilir.

- Bölücü ve yobaz terörüne son vermek için İncirlik üssü ABD’ye kapatılmalıdır.
- Türk Silahlı Kuvvetleri, vatan toprağımız olan İncirlik Üssünü denetim altına almalıdır.
- ABD hükümetine, İncirlik üssünde bulunan ABD Komutanlığının, ABD personelinin ve uçaklarının ülkemizi terk etmeleri gerektiği bildirilmeli, bunun için uygun süre verilmelidir.    

 Komşularımız Suriye, Irak, İran ve Rusya da, ABD ile İsrail’in desteklediği terör örgütleriyle mücadele etmektedirler. Bölücü Teröre karşı en etkili siyaset, komşularımızla işbirliği ve Asya ülkeleriyle dayanışmadır. İncirlik Üssünün ABD uçaklarına kapatılması sürecinde bu ülkelerin dayanışması ve desteği sağlanmalıdır.
    
 Vatan Partisi, İncirlik Üssünün ABD uçaklarına kapatılması için bugün Türkiye çapında ve aynı zamanda yurt dışında kampanya başlatmaktadır.

 Hükümetten talep ediyoruz:
- İncirlik Üssü derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimi altına alınsın.
- İncirlik Üssü, ABD uçaklarına kapatılsın.

 Bütün vatandaşlarımızı “İncirlik Üssü ABD Uçaklarına Kapatılsın” Kampanyasına katılmaya çağırıyoruz”
   

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki