Radyo TimeRadyo Time

“Vatan Partisi olmasaydı bu darbe engellenemezdi”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 14 Temmuz Cuma günü Alanya’da Belediye Düğün salonunda “FETÖ Darbesi ve Türkiye’nin Çözümü” ile ilgili verdiği konferansta Alanya halkına, darbenin gelişimi, bugününü ve Vatan Partisi’nin tavrını anlattı.
Bu haber 530 kere okunmuş.17 Temmuz 2017, Pazartesi - 10:53

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 14 Temmuz Cuma günü Alanya’da Belediye Düğün salonunda “FETÖ Darbesi ve Türkiye’nin Çözümü” ile ilgili verdiği konferansta Alanya halkına, darbenin gelişimi, bugününü ve Vatan Partisi’nin tavrını anlattı. 

 İran’a resmi davetli olarak giden Perinçek, İran dönüşü ilk ziyaretini ve konferansını Alanya’da yaptı. Yoğun katılımın olduğu konferans saygı duruşu, İstiklal Marşıyla başladı. İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun açış konuşmasının ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konferansına başladı.

 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Vatan Partisi 400.000 bildiri dağıtarak bu darbeden bahsetmişti. Bizzat Vatan Partisi Genel Başkanı, yöneticileri ve Genel Sekreteri bu darbenin Amerikancı olduğunu o gece açıklamışlardır” diyerek,

“1. Bu kalkışma Amerikancı bir darbedir. Bu darbe FETÖ ve Gladyo’nun darbesidir. TSK ‘nın bu darbeyle hiçbir alakası yoktur.

2.Türk Ordusu bu işin içinde değil.

3.Bizzat Türk Ordusu -Türk milleti desteğiyle bu darbeyi ezecektir.

4.Vatan partisi görevinin başındadır. Vatan Partisi olmasaydı bu darbe engellenemezdi

 Değerli Arkadaşlar bakın bu savaş devam ediyor.   Kontrgerilla ve Gladyo’yu bu ülkeye Tansu Çiller,  Turgut Özal’lar yerleştirdi.   Bu bir cemaat ve o süreçte 2007 yılından başlayan Ergenekon ve  Balyoz tertipleriyle Orduyu ve  bizleri içeriye attılar ve o özerklik getirecek anayasayla hem AKP hem CHP özerlik istiyordu. Ama yapamadılar. Yaptırmadık. Türk Halkı var, Vatan Partisi var.  Bütün varlığımızı Türk milletine emanet etmişiz.
Bir yandan Tayyip Erdoğan var,  Bir yandan da FETÖ’yü ve PKK’yı kurtarmak için yürüyüş yapılıyor.
Amerika Türk hükümetine ortak olamaz” dedi. 
 
 Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamasının detayları şöyle; 

 “Alanya’mızın değerli öncüleri, Manavgat’tan Alanya’dan gelen değerli dostlar sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 

 Türk Devletinin içine yerleşenler, Nazlı Ilıcak diyorlar, bağırıyorlar “Burada” diye. Yani o darbe devam ediyor. Yani PKK’yı ve FETÖ’yü kurtarma devam ediyor. Bütün hapishaneleri açacağız diyorlar. CHP karar aldı. FETÖ ve PKK ile önümüzdeki seçimlerde ittifak yapacak.  Geçti o günler Amerika’nın hükümet belirlediği günler geçti.  2015 yılının 7 Haziran seçimi %40 düşmüş, bunlardan ders çıkartalım. Iğdır’da İl Genel Meclisi seçimi oldu. Bakın AKP oyu yükseltti. Vatan Partisi yükseldi. Neden, çünkü FETÖ ve PKK terörü temizleniyor.  Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük. Suriye’yle, İran’la işbirliği yapacağız. Onların önünde terör sorunu yok. Sayın Kılaçdaroğlu 6 madde saydı ama içinde terör yok. 

 Değerli arkadaşlar, 15 Temmuz’dan yarın tam bir yıl geçmiş oluyor. Vatan Partisi 400.000 bildiri dağıtarak bu darbeden bahsetmişti. Bizzat Vatan Partisi Genel Başkanı, Yöneticileri ve Genel Sekreteri bu darbenin Amerikancı olduğunu o gece açıklamışlardır.

1.Bu kalkışma Amerikancı bir darbedir. Bu darbe FETÖ ve Gladyo’nun darbesidir. TSK ‘nın bu darbeyle hiçbir alakası yoktur.
2.Türk Ordusu bu işin içinde değil.
3.Bizzat Türk Ordusu -Türk milleti desteğiyle bu darbeyi ezecektir.
4.Vatan partisi görevinin başındadır.

 Hemen o gece Genel Kurmay’ı ele geçirmişler, medyayı ele geçirmişler, halkın televizyonu TRT’yi ele geçirmişler. Bu darbe Amerikancı bir darbedir. Bu bildiri değerli arkadaşlar sadece tavır değil aynı zamanda bir görevlilerini göreve çağırmadır. Yani Türk Ordusu senin görevin bu darbeyi ezmektir. O gece Cumhurbaşkanı’nı arıyorum telefonları kapalı ama Vatan Partisi’nin telefonları açık. Polislere mesajla “Bu TSK’nın darbesidir “diye mesajlar gidiyor bunları çağrılarımızla biz bertaraf ettik. Bu koşullarda Vatan Partisi tavır alıyor, bu darbe Türk Ordusu’nun darbesi değildir diyor. Halk darbeyi değil TSK’yı destekliyor. Bizim yıllardır söylediğimiz Gladyo ve Konturgerilla örgütleri, Türkiye’ye yuvalanmış bu grup Türkiye’yi ele geçirmek için 15 Temmuz günü harekete geçti.

 2014 yılında Silivri zindanlarının yıkılmasıyla plan bozuldu. Şimdi zindanlarda FETÖ Terör Örgütü var.
 Biz oradan çıkacağız siz gireceksiniz, 40 yıldır bu NATO’nun Gladyosu, bu Gladyo’yu temizleyin dedik ve Vatan Partisi’nin daha o yıllardan söylediklerini Türkiye yaşadı. “Bu darbeciler, PKK’yı ve FETÖ’yü kurtarmaya geliyor” diyorduk. Bugüne gelelim.

 CHP tabanını belki ikna edersiniz. Arkadaş bonzaiden bahsetti. CHP tabanı PKK’nın ve FETÖ’nün iktidarını nasıl destekler. Yavaş yavaş alıştırılıyor, biz CHP’yi sarsıyoruz. Siz kimlerle yürüyorsunuz. Mehmet Ali Karasu, Cemil Bayik kendileri gelemiyor adamlarını yolluyorlar. İşte bu bonzai içmektir. Biz CHP tabanının o yüzden omuzlarından tutuyoruz. PKK’yı destekliyorsunuz. Buraya gelmeden Öncü Gençlik kampında eğitim verdim ve geçtiğimiz ayda yanlış bir araştırma sonucu içeriye giren Anıl Eren arkadaşımız var.  66 gün kaldı ve cezaevinden çıktı. 68 emniyet amiri ile kalmış ve sordum; “Ne yapıyorlardı hapistekiler?”  “Günde 8 saat namaz kılıyor ve beddua seansları yapıyorlar.  Erdoğan’a ve Doğu Perinçek’e beddua ediyorlardı “dedi.
 
 İrtica içerde neye itiraz ediyorsunuz. Eli silahlı iltica içerde neye itiraz ediyorsunuz? Siz ilticanın savunucusu musunuz? Niye onları kurtarmayı çağıyorsunuz. Saddam “diktatör”  git işgal et, Esat “katil” vs. Bakın biz İran’a giderken Almanya’nın yazısı çıktı; “Beşar Esad “zorbalık” ve “katliam” yaptı” diyor. Biz bu diktatör söyleminin anlamanı biliyoruz.

 Simdi iç cephede ve dış cephede, cepheler kurulmuş ortak bir söylem içeride PKK’yla ve FETÖ’yle iktidar ol dışarıda ikinci İsrail’i kurma planı,  İran’ı uyardık. Ey arkadaş yanında kurulacak olan Kürdistan değil ikinci İsrail’e komşu oluyorsunuz. Buradan bir tek Kürdistan çıkar. Uyumayalım burada bize de verilen bonzai var. Tayyip Erdoğan düşmanlığı beyinlerde kelepçe olur. Tayyip Erdoğan bugün  FETÖ  ile PKK ile mücadele ediyor. Siz Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarsanız hiçbir zaman onu yıkamasınız.

 Bir mahalle var orada vatansız solcuların mahallesi var iktidar olmaya çalışan. Biz orada değiliz. Biz Türk Milletinin yanındayız.  Bakın televizyon dizilerine Vatanım Sensin var, Söz var, Savaşçı var. Aileler bu dizileri izliyor. Türk Bayrağını gördüğü zaman ağlıyor. Afrin’de kim var? YPG var PKK var, yani onun arkasında kim var İsrail var. Bu vatan savaşı ya Türk Milletinin yanında olacaksın ya da FETÖ ve PKK söylemlerinde.
 
 Bakın bazı afişler yapıldı. Ağlayan Mehmetçik afişleri bu afişleri PKK mı astı,  FETÖ  mü  astı, Amerika  mı astı?  Bakıyoruz köşesinde Cumhurbaşkanlığı amblemi. Sökün onları, derhal indirin o afişleri!  Bugün Vatan Partisi’nin afişleri üzerine yapıştırılmaya başlanmış. Mehmetçik Cumhurbaşkanlığı tarafından asılan afişlerden rahatsız.  Genel Kurmay Başkanlığı’nın haberi aydınlığın manşetinde.  Resmi makamlara başvurmuşlar afişlerin kaldırılması için, başlamasa bile Vatan Partisi var. Bu millete,  orduya sahip çıkacak bir Vatan Partisi var. Vatan Savaşı veren askere moral verilir. Kim Türk Ordusunu zavallı gösterir. Komutanlar “Vurun aslanlarım” diyor. O afişlerde bunlar yok ağlayan ve aşağılanan Mehmetçik var.

 Değerli Arkadaşlar, Türkiye’nin büyük birikimi var. O birikim Atatürk devrimleriyle yaratılan birikimdir. Vatan Partisi o gelenekleri üstleniyor. ABD bizi “savaş suçlusu” olarak tanımlıyor. Bütün varlığımızı Türk Milletine emanet etmişiz. Bir yanda Tayyip Erdoğan var, Bir yanda da FETÖ’yü ve PKK’yı kurtarmak için yürüyüş yapılıyor. Amerika Türk hükümetine ortak olamaz.

 Bugün 81 ilde örgütlü bir hale geldik. ABD okyanusun ötesinden benim iki düşmanım var diyor;  “Vatan Partisi ve Tayyip Erdoğan. Önümüzdeki seçimde Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olamayacak. Buradan Vatan Partisine üye olmayan bütün arkadaşları Vatan Partisi’ne üye olmaya davet ediyorum. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki