Radyo TimeRadyo Time

“Vatan savaşını zafere ulaştıracağız”

Vatan Partisi Alanya İlçe Teşkilatı tarafından yazılı basın açıklaması gerçekleştirildi.
Bu haber 192 kere okunmuş.18 Mart 2018, Pazar - 14:34

 Açıklama şöyle: “Milletimizin 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü kutlu olsun. Bu zafer, Türk Milletinin kuruluştan, kurtuluşa giden yolda dönüm noktası olmuştur. Batının emperyalist devletleri başta İngiltere, Fransa ve bunların sömürgeleri, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan ordularından oluşan muazzam güçle Osmanlı Devletini parçalayıp, paylaşmak için Osmanlı’nın Baş Şehri İstanbul’u almaları gerekiyordu. Bu muazzam güç Çanakkale’de ummadıkları bir direnişle karşılaştı. Türk Milleti’nin çelikleşen direnci karşısında perişan halde geri püskürtülüp tarihlerinin en ağır yenilgisini tatmış oldular.

 Bu Büyük Zafer, Türk Milleti’nin küllerinden yeniden yaratılışının yolunu açmıştır. Çanakkale Zaferi’ni takip eden yıllar da yeni zaferlerle kuruluş ve Kurtuluş Savaşımız tamamlanmış böylece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasıyla, milletimizin kazandığı zaferler taçlandırılmıştır. Yenilip perişan olan emperyalist koalisyon bu yenilgiyi hiç unutmamış bunun rövanşını almak için yüz yıldır fırsat kollamaktadır. Bizi bölüp, parçalamak için her türlü  sinsi yolu denemekte ve her seferinde hüsrana uğramaktadır.

 Günümüzde dün bizi parçalayıp bölüşmek isteyenler,  içimizden buldukları iş birlikçilerle yeni tuzaklar kurup tarihi düşmanlık programlarını  uygulamaya devam ediyorlar. Türk Milleti Çanakkale Zaferi’ni bunu takip eden Kurtuluş Savaşı’nı kendi öz gücü olan harbiyelisi, mülkiyelisi, tıbbiyelisi, öğretmeni, liselisi aydınları ile, kahraman halkımız ve köylülerimizin, çelikleşmiş Vatan savunma bilinç ve kararlılığı ile kazanmıştır. Tarihimiz bizlere zaferlerin ancak kendi öz gücüne dayanılarak gerçekleşeceğini öğretmektedir. NATO gibi emperyalist ittifaklar hiçbir işe yaramadıkları gibi milletimizin başına belalar getirmesi kaçınılmazdır. Çanakkale Zaferi’ni  kutladığımız bu mutlu günde Milletimize karşı kurulan yeni tuzaklarla savaşıyoruz. ABD ve İsrail destekli PKK bölücü terörün kalkışmasına karşı TSK ve Güvenlik güçlerimizin 24 Temmuz 2015 tarihinde başlattığı vatan savunması bütün kararlılığı ile sürüyor. Kısa zaman içinde bölücülüğün bu hain kalkışması sonlandırılıp, milletimizin birliği sağlanırken, komşumuz Irak ve Suriye’nin ülkemize sınır topraklarında ABD ve İsrail’in kurmaya  çalıştığı terör devleti ve koridoruna Türk Milletinin desteğini arkasına alan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile bu hayasız girişimi önlemenin ilk başarılı sonuçlarını almış bu harekatları takip edecek olan Mümbiç ve Fırat’ın doğusundaki  terör yuvalarını bir daha baş kaldıramayacak şekilde yok edecek harekatların sırası beklenmektedir. Büyük kurtarıcımız Atatürk’ün “ Yurtta Sulh  Cihanda Sulh” ilkesinin yol göstericiliğine uygun olarak yalpalamalara rağmen komşularımız İran, Irak, Rusya ve sorunlu da olsa Suriye ile ilişkilerimiz gelişmekte bölge ülkeleri arasında ortak düşman emperyalist ABD ve İsrail’e, bunların taşeron gücü PKK, PYD’ye karşı  birlikte hareket edilerek az kayıpla bölge de barış ve huzurun sağlanması yolunda önemli adımlar atılmaktadır.

 Başta Çanakkale Zaferi’ni ve Kurtuluş Savaşı’mızın Zaferlerini bizlere bırakan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Onların bize bıraktığı bu kutsal Vatan topraklarını canımız pahasına koruyacağımıza Türk Milletine şehitlerimizin aziz hatıraları önünde söz veriyoruz. Saygılarımızla”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki