Radyo TimeRadyo Time

Vatandaşlar çakıl ocağı istemiyor

Toslak Mahallesi’nde çakıl ocağından dolayı seraları yok olan çiftçiler, taş ocağının kapasite artırımı talebine karşı çıktılar.
Bu haber 185 kere okunmuş.08 Şubat 2018, Perşembe - 13:48

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün bölgede yaptığı bilgilendirme toplantısına katılan vatandaşlar, “Mevcut tesisi kaldırarak için uğraşırken alanı genişletilmesine izin vermeyiz” dediler.

 Geçtiğimiz günlerde yaşanan şiddetli yağış sonrası Toslak Mahallesinde onlarca üretecinin milyarlarca liralık ürünün yok olmasına sebep olan çakıl ocağının kapasite artırım talebine yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Özçelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yetkilileri ile çakıl ocağı için proje hazırlayan firmanın yetkilileri katıldı.

 İşletmeci firmanın ÇED raporu alabilmesi için yapılan toplantıda ilk tartışma toplantının Toslak Mahallesi yerine Kayabaşı’nda yapılması nedeniyle çıktı. Katılımcıları bilgilendiren Özçelik, buradan çıkacak olan sonuçları bakanlığa ileteceklerini söyledi. Toplantının başında üreticiler, “Taş ocağını istemiyoruz” mesajı verdiler.

 Toslak Halkı adına söz alan Ali Abdülkadiroğlu, çakıl ocagğının hemen yanıbaşında evinin olduğunu ve bu çakıl ocağını burada istemediğini söyledi. Abdülkadiroğlu, ayrıca Bacoğullarının çakıl ocağından dolayı defalarca ceza aldıklarını söyledi.

 Daha sonra seraları çakıl ocağından gelen suların altında kalarak, 75 ton ürünü yok olan Domatesçi Ali Bilgili konuştu. Çakıl ocağının köy halkına büyük zarar verdiğini söyleyen Bilgili, yok olan serasından çektiği fotoğrafları dosya halinde Özçelik’e teslim etti.

 Bir başka vatandaş da söz alarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i örnek gösterdi. Vatandaş, “Başkan Adem Murat Yücel de çakıl ocağı açacaktı, ancak bizler kendisine durumu anlatınca yapmaktan vazgeçti. Bizler de ona teşekkür ettik” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki