Radyo TimeRadyo Time

"Vatansız emek, emeksiz vatan olmaz"

Vatan Partisi Alanya İlçe Teşkilatı, 1 Mayıs münasebetiyle bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 511 kere okunmuş.30 Nisan 2019, Salı - 16:00

Basına değerlendirmelerde Bulunan İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, günümüzde emeğin sömürülmesi kapitalizmin en vahşi, en savaşçı, en sınır tanımaz şekli olan emperyalizm tarafından gerçekleştirilmektedir vurgusu yaptı. Dünya, emperyalist ülkeler ve sömürülen mazlum ülkeler olmak üzere iki kampa ayrılmıştır diyen Kurtoğlu “bu hayasız saldırılara karşı mazlum ülkelerle birlikte mücadelemiz sonuna kadar sürecektir” dedi.

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu’nun açıklamasının ayrıntıları şöyle: "1 Mayıs Dünya işçilerinin ve emekçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele günüdür.

Dünya işçilerinin, emekçilerinin bir parçası olan, ülkemiz işçileri ve emekçilerinin emek ve dayanışma günü olarak kutlanan bayramlarını kutluyoruz. Bu günde meydanlarda olup acil ve vazgeçilemez taleplerimizi dile getireceğiz. Dünyanın daha yaşanılır hale getirilmesi için, birlik içinde yürüme kararlılığımızı dile getireceğiz, en yüce değerin insan emeği olduğu gerçeğini dost ve düşmana bir kez daha haykırıp hatırlatacağız.

Bu önemli günde şu tespitlerin altına çizmekte yarar görmekteyiz. Günümüzde emeğin sömürülmesi kapitalizmin en vahşi ve savaşçı yüzü olan emperyalizm tarafından gerçekleştiriliyor. Bölgemizde emperyalizmin temsilciliğini ABD, AB ve İsrail yapmaktadır Bu gün Dünya, emperyalist ülkeler ve sömürülen mazlum ülkeler olmak üzere iki kampa ayrılmıştır, Bu ülkelerin, iş, aş üreten kurumlarını içerideki işbirlikçileri yardımı ile el koymakta ucuza satın almakta, kapatmakta netice olarak sen üretme benim ürettiklerimi tüket demektedir. Bunu yaparken ülkelerin etnik ve mezhep ayrılıklarını körüklemekte, güç kullanmak dahil her türlü yola baş vurmaktadır. Komşumuz Irak’ta Libya, Suriye’de yapılanlar ülkemizde içimizdeki taşeronları ile yaptıkları operasyonlardan, başta işçi sınıfımız olmak üzere tüm emekçi halkımızın çıkaracağı hayati dersler vardır. Komşularımızın bölünüp parçalanması bizim bölünüp parçalanmamız demektir. Bu gerçekler önümüzdeki dönemde vatanları bölünen, emperyalist işgalcilere karşı Vatan savunması yapan mazlum ülkelerde,bu ülke işçi ve emekçilerine yeni tarihi görevler yüklemektedir. Emeğin hakkının savunulması, fabrikaların iş yerlerinin ve vatanın savunulması ile birlikte yürütülmelidir, hafızalarımızdan çıkmayan işçilerimizin yabancılara satılan iş yerleri için yaptıkları mücadelelerde söyledikleri mücadele sloganı “İşletmelerimiz Vatandır Satılamaz” sözleri bu günde mücadelemize ışık tutuyor. Ülkemiz işçi ve emekçilerinin bütün halkımızla birlikte üretim ekonomisini tekrar kurması önemlidir.İş ve aş kapıları olan Cumhuriyetimizin kazanımı fabrikalarımızı tekrar hayata geçirilmesi için yabancıya satılanların geri alınması için, özgür, mutlu, ihtiyacı olan her şeyi, kendi üreten, başı dik bir ülke olmak için başta işçi sınıfımız olmak üzere tüm emekçi halkımızın ve işbirlikçi olmayan tüm milli unsurların içinde yer alıp temsil edildiği milli hükümeti kurmak, önümüzde en yakıcı görev olarak durmaktadır. Vatan savunması ile birlikte yürütülen emek mücadelesinin zafere ulaşacağını inanıyoruz ve diliyoruz. Saygılarımızla"

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki