Radyo TimeRadyo Time

“Velileri de eğitime dahil edeceğiz’’

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından koordine edilen “Eko Okullar Programı” çalışmaları kapsamında öğrenci gruplarına yönelik düzenlenen eğitim programları devam ediyor.
Bu haber 589 kere okunmuş.27 Aralık 2018, Perşembe - 14:34

 “Çevreci Kent Yeşil Alanya” olgusunun her kesimde bilinirliğinin arttırılması, çevre eğitim etkinliklerinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen çevre eğitimlerine, Eko Okul Programına dahil olan Barbaros Azakoğlu Ortaokulu’nda devam edildi.

 Düzenlenen eğitim programında bitkisel atık yağların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına yönelik yapılması gereken uygulamalara dair geniş bir bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin doğrudan katılımının sağlandığı eğitimde bitkisel atık yağ ve atık pil kaynaklarının uygun şekillerde bertaraf edilmemesi halinde çevreye vermiş oldukları zararlar, bitkisel atık yağdan biyodizel elde edilmesi, temiz yakıt biyodizel kullanımının faydaları, hangi şekillerde geri dönüşümlerinin sağlandığı gibi hususları içeren bir eğitim sunumu yapıldı. Sunum içeriğinde eğitim videolarına da yer verildi. 

 Düzenlenen eğitim programında bitkisel atık yağların ve atık pillerin kaynağında ayrı toplanmasına dair yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekildi. Eğitimlerin ardından veli ve öğrencilere eğitim dokümanları, “Çevre Dostu Öğrenci” rozeti ve “Yeşeren Tohum Kalem” hediye edilmiş olup, broşür, afiş, eğitim CD’si gibi eğitim dokümanları öğrencilerle paylaşıldı.

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş yaptığı açıklamada, ‘’Çevrenin korunması ve çevre bilincinin yaygınlaştırılmasına yönelik okullarımız düzeyinde yürütülen çalışmaların Eko Okullar Projesi Etkinlikleriyle devamlılığını sağlayacağız. Öğrencilerle gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra velilerle de aynı eğitim süreçlerinin tamamlanmasını planlıyoruz’’ dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki