Radyo TimeRadyo Time

Y kuşağı kimlerdir?

ALTSO Akademi’nin 2015 Yılı 2. Dönem Kişisel Gelişim Seminerleri, Profesyonel Koç Dr. Gözdegül Başer’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Y Kuşağı İle İletişim’ semineriyle sona erdi. bugün ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, çok sayıda kişi katıldı.
Bu haber 1058 kere okunmuş.26 Aralık 2015, Cumartesi - 11:54

 Y kuşağı hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktaran Başer, Y kuşağının 16-35 yaş arasındaki kişileri kapsadığını söyledi. Günümüzde söylenen ‘Gençleri anlamıyoruz, ne olacak bu gençlerin hali’ gibi cümlelerin çok eskiden bu yana her genç kuşak için söylendiğini aktaran Başer, “Milattan önce yaşayan Sümerler’in çivi yazıtlarında bile ‘Şu gençliğin hali ne olacak’ cümlesi yer almaktadır. Yani kuşak çatışması dünyamızda her daim var olmuştur” dedi. 

 Tarih boyunca yaşlılar ve gençler arasında bir anlaşmazlık olduğuna değinen Başer, “Y kuşağı 1980 sonrası 2000'e kadar doğanları kapsıyor. Z kuşağı 2000'den sonra doğanlara, 1925-1945 arasında doğanlara ise sessiz kuşak deniyor” dedi. Sessiz kuşağın, uyumlu, kanaatkar, çalışkan, tutkulu ve otoriteye saygılı olduğuna vurgu yapan Başer, 1946-1964 yılları arasında doğanlara ise Baby Boomers denildiğini belirtti. 

 Y kuşağının global bir dünyada yaşadığını ifade eden Başer, “Bu kuşağı en çok etkileyen teknolojinin çok hızlı gelişmesi ve yaygınlaşması. Bu kuşak sorguluyor. Bu kuşak girişimci, bireyci, tatminsiz, otoriteye karşı saldırgan, öz güvenli, gerçekçi, şeffaf ve teknoloji meraklısı" diye konuştu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki